Türkiye'deki FinTech ve TechFin Girişimleri Bir Araya Geliyor

Bilişim Zirvesi ev sahipliğinde 11 Haziran’da ikincisi düzenlenecek TechFinTech Buluşması finans ve teknoloji dünyasını bir kez daha bir araya getirecek. “Dijital Finansallaşma” ana temasıyla, İstanbul Fişekhane’de gerçekleşecek etkinlikte; Türkiye’nin hızla büyüyen finans teknolojileri ekosistemi masaya yatırılacak. İşte detaylar..

Bünyesinde bilişim teknolojileri ve ekonomisi alanında etkinlik, yayıncılık ve araştırma hizmetleri sunan, BThaber, Bilişim Zirvesi, BTvizyon, Bilişim 500 markalarını barındıran Bilişim Zirvesi teknoloji ve finansı ikinci kez bir araya getiriyor. 

11 Haziran’da İstanbul Fişekhane’de düzenlenecek olan TechFinTech etkinliğinde teknolojik yöntemleri kullanan finans kuruluşları (FinTech) ile bu firmalara teknoloji sağlayan firmalar (TechFin) “Dijital Finansallaşma” ana temasıyla bir araya gelecek.  

Finans dünyasının önemli ismi Sarp Demiray keynote speaker olarak yer alacak 

Bulutistan ve JForce sponsorluğunda gerçekleşecek TechFinTech etkinliği saat 10.00 da BThaber Başkanı Murat Göçe’nin ‘Dijital Finansallaşma’ konulu konuşması ile başlayacak. Göçe’nin konuşmasının hemen ardından European Merchant Bank (EMBank) CEO’su Sarp Demiray katılımcılar ile bir araya gelecek. 

‘Ödeme ve Elektronik Para Sektöründe 2024 Yılı’ konu başlıkları ile sahne alacak olan TÖDEB, Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, değerlendirmeleri ile finans ve teknolojinin bir arada sunulması konusunda birçok konu başlığına değinecek. 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hasan Yurdakul’un ‘Fintekler ve Para’ konulu sunumu sonrası onlarca farklı konuşmacı tarafından çeşitli konu başlıkları altında irdelenecek olan teknoloji ve finans, yakın geleceğe ışık tutarken mevcut gelişmelere ve çalışmalara da odaklanacak. Ana sponsorlardan olan Bulutistan adına da sahnede yer alacak Bulutistan Yönetim Kurulu Danışmanı Ahyan Ağırgöl’de değerlendirmelerde bulunacak.

Programın ikinci yarısında yer alacak ve JForce ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan InsurTech sahnesinde ise JForce Genel Müdürü Atakan Coşkun yer alacak. Aynı zamanda JForce tarafından belirlenen ve sigortacılık alanında önemli çalışmaları ile öne çıkan özel isimlerin yer alacağı oturumlarda da sigorta teknolojilerinin nabzı tutulacak.

‘Finans teknolojileri hem iş hem de sosyal hayatlarımızı şekillendirmeye devam ediyor.’

Türkiye ve dünyanın güncel teknolojileri ve gelişmeleri hakkında ufuk açacak bir etkinlik gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten BThaber Başkanı Murat Göçe şunları kaydetti;

Günümüz dünyasında gelişimlerin ve yeniliklerin artık neredeyse takip edilemeyecek kadar hızlandığını söylemek oldukça mümkün. Tabi bu gelişimlere ve teknolojilere her sektör gibi hayatlarımıza oldukça yakın teması bulunan finans ve sigortacılık sektörü de hızla ayak uydurarak hem iş hem de sosyal hayatlarımızı şekillendirmeye devam ediyor. Biz de TechFinTech ve Insurtech süresince bu gelişmeleri yakından inceleme fırsatı bulacağız. 

TechFinTech etkinliği hakkında detaylı bilgi için techfintech.com.tr web adresini inceleyebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor