Applikus Startup Studio, Seçtiği 6 Girişim ile Kuruldu

Applikus, startup ekosisteminde 4. yılına giren Tamer Group tarafından geliştirilen girişimleri bir araya getirerek kuruldu. İşte detaylar..

Applikus CEO'su Kemal Tamer, Tamer Group olarak 23 yıldır birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini, 2020 yılında iştiraklerini sonlandırarak 2021 yılından itibaren tüm bilgi birikimleriyle teknoloji startuplarına yoğunlaştıklarını belirtti. “Başlangıç aşamasındaki yatırımlar için Tamer Capital'i kurduk. Şimdi ise 3 yıl içerisinde geliştirdiğimiz 6 startup'ımızı tek bir çatı altında Applikus Startup Studio'da topluyoruz. 2028'e kadar 20 girişime ulaşma hedefindeyiz.” dedi.

Profesyoneller ve Potansiyeli Olan Gençleri Girişimciye Dönüştürüyor

Applikus Startup Studio çalışma modelinde, tecrübeli IT profesyonelleri ile potansiyeli olan genç girişimci adayları bir arada mevcut startuplar içerisinde görev alarak çalışmaya başlıyor.  Amaç, yatkınlığı olan bireyleri Entrepreneur in Residence’e dönüştürmek. Ardından yeni girişimci adayı yeteneklerine en uygun olan Applikus startup'ında co-founder ve CEO olarak yer alma imkanına sahip oluyor.

Girişim başına ilk 250 bin USD yatırımı Tamer Capital sağlıyor. Girişim ve yatırım grup bünyesinde yapıldığından büyüme aşamasında girişimci hisselerinde seyrelme olmuyor.

3 Yeni Startup Daha Hayata Geçiyor

Kemal Tamer konuşmasına şöyle devam etti;

İlk 3 yıl startup ekosisteminin dinamiklerini iyice sindirebilmek için Fitty, Carstudio.ai ve Defimec olmak üzere toplamda sadece 3 startup'ı hayata geçirdik. Bu yıl Guru4me, Bookfluencer ve Fapprica girişimlerimizi hayata geçiriyoruz. Her geçen gün girişimcilerimiz ve girişim çıkarma hızımız gelişiyor. Yakın zamanda daha çok Applikus girişimcisi ekosistemde faal olarak göreceksiniz.

Applikus Startup'ları:

Fitty: Anlaşmalı spor salonlarında üyeliksiz, sporda geçirilen süre kadar ödeme yapılmasını sağlayan mobil uygulama.

Car Studio AI: Araba fotoğraflarını AI teknolojisi ile otomotiv stüdyo ortamına yerleştiren B2B SAAS web ve mobil uygulaması.

Defimec Blockchain Technologies: Merkeziyetsiz uygulamalar, tokenizasyon platformları ve protokolleri oluşturan blockchain mobil uygulamaları ekosistemi.

Guru4me: Kullanıcıların günlük öğretiler dinlediği ve bu öğretileri hayata uyarlayabileceği çok yönlü ajandası olan kişisel gelişim mobil uygulaması.

Bookfluencer: Sesli kitap özeti yayıncıları ile dinleyicilerini buluşturan pazar yeri ve sosyal medya mobil uygulaması.

Fapprica: Veri analitiği kullanarak AI temelli seri global mobil uygulamalar üretim laboratuvarı.

Kendini "Büyük hedefleri olan dijital, global ve yaratıcı mobil uygulamalar geliştiren startup studioyuz" olarak tanımlayan Applikus hakkında detaylı bilgi için applikus.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor