Makine Öğrenimi Platformu TAZI.AI 4.6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Makine öğrenimini erişilebilir kılmak için geliştirdiği makine öğrenimi platformunu piyasaya sunan TAZI.AI, iş kullanıcılarına yönelik geliştirdiği, patentli, sürekli öğrenen teknolojisi ile 4.6 milyon dolar yatırım aldı.

TAZI.AI, 18 Ağustos’ta, öncelikli olarak sigorta, sağlık ve ilaç sektörlerine yönelik kendi geliştirdiği SaaS Makine Öğrenmesi (ML) Platformu üzerine kurulu ML çözümlerinin resmi lansmanını yaptı. 40 gün gibi kısa bir sürede TAZI kullanıcıları artık makine öğrenimi modelleri oluşturabilecek ve sonuçlarını görmeye başlayacak. Lansmanın bir parçası olarak TAZI.AI, başlangıç aşamasındaki B2B yazılım odaklı girişimlere odaklanan yatırım firması Illuminate Ventures önderliğinde 4.6 milyon dolarlık bir tohum yatırım aldı.

Illuminate Ventures Ortağı Jennifer Savage’a göre: “Sürekli olarak öğrenen ve gelişen tahmine dayalı öngörüleri elde etmek, bir işletmenin müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesi için kritik önem taşıyor. TAZI.AI, makine öğrenmesinin gücünü doğrudan iş kullanıcılarının kullanımına sunarak onların çok kısa bir sürede, sürekli olarak öğrenen ve gelişen tahmine dayalı modeller oluşturmasına olanak sağlıyor. TAZI.AI'nin bu yaklaşımı, sigorta ve sağlık gibi sektörlerde, makine öğrenmesinin geniş ölçekte kullanılmasına, ve bu uygulamalar için yüksek miktarda finansal yatırımlara, uzmanlara ve işlemci kaynaklarına ihtiyaç duymadan ML'den yararlanılmasına yardımcı olabilir."

TAZI sigorta şirketleri için sunduğu, gelir, verimlilik ve müşteri memnuniyetini artırabilecekleri müşteri skorlama, çapraz satış ve karlılık takip gibi çözümleriyle makine öğrenmesinden faydalanmalarına yardımcı oluyor. TAZI.AI Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Zehra Çataltepe, “Bu yatırım, ekibimizi genişletmemize ve kurumsal müşteri tabanımızı büyütmemize yardımcı olacak. Makine öğrenmesini herkes için öyle erişilebilir hale getirmek istiyoruz ki annem bile kullanabilmeli" dedi.

Caltech Üniversitesi'nde yapay zeka uzmanı profesör Yaser S. Abu-Mostafa'ya göre TAZI, sürekli makine öğrenmesi, açıklanabilir modeller ve kullanıcıdan da öğrenme teknolojisini bir araya getirerek, bir ML sisteminin değişen durumlara daha hızlı ve efektif bir şekilde uyum sağlamasına olanak veriyor.

Foothill Ventures'ın Yönetici Ortağı Dr. Xuhui Shao ise: "TAZI’nin teknolojisi ve iş kullanıcısı odaklılığı, makine öğrenmesi sistemleri alanında benzersiz. Bizim yapay zeka ve SaaS alanındaki deneyimimizin TAZI’nin büyüme yolculuğua destek olacağına inanıyoruz” dedi.

Diffusion Capital Partners Ortağı Alper Karagöz “TAZI'yi ilk kurumsal yatırım turundan beri destekliyoruz. Şirket müşteri tabanını genişletirken yeni finansman turuna da katılmaktan mutluluk duyuyoruz." sözleriyle TAZI’ye verdikleri desteği ifade etti.

Handshake Ventures'ın kurucusu, sektör uzmanı Bill Elmore şunları söyledi: "TAZI'nin güçlü ürünü ve tecrübeli kurucu ortakları Zehra ve Tanju’nun başını çektiği ekip, vizyonlarının gerçekleştirilmesine yardımcı olacak. Bu kesinlikle desteğimize değer."

TAZI'nin kurucu ekibi, 100'den fazla yayın ve 23 patent ile desteklenen makine öğreniminde kapsamlı araştırma ve sektör deneyimine sahip. TAZI, Uyarlanabilir Makine Öğrenmesi, Bulut Yapay Zeka Geliştirici Hizmetleri kategorisinde 2022 Gartner® Magic Quadrant™'ta onur ödülüne layık görüldü. Şirket, AI Core Technologies kategorisinde ise Gartner Cool Vendor olarak seçilmenin yanı sıra 10'dan fazla Gartner raporunda “Güvenilir/Sorumlu ML platformu” olarak dahil edilmiş.

Mevcut finansman turu Diffusion Capital Partners, Foothill Ventures, Handshake Ventures ve melek yatırımcıların da katılımıyla Illuminate Ventures tarafından yönetilmiş.

Makine Öğrenimi Platformu TAZI hakkında daha detaylı bilgi için tazi.ai web adresini ziyaret edebilirsiniz. Tüm TAZI ekibini tebrik ediyor, haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor