BiyoGirişimciler, BIO Startup 2022 Başvurularınızı Bekliyor!

Türkiye'nin ilk ve tek biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup 2022 için başvuru süreci başladı. AIFD'nin desteklediği ReDis Innovation'ın yürüttüğü program, 31 Mart 2022'ye kadar başvuruları kabul edecek.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) ve ReDis Innovation iş birliğinde gerçekleştirilen BIO Startup Program 2022'nin bu seneki odak alanlarını sağlık biyoteknolojisi ile ilgili olarak ilaç keşfi, tıbbi cihaz, dijital sağlık, evde sağlık çözümleri, tamamlayıcı sağlık uygulamaları, genomik, hücre tedavisi ve sağlık takviyeleri oluşturuyor.

Başvurusu uygun görülerek programa kabul edilen biyogirişimciler, 7-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Biyogirişimcilik Kampı süresince sektörün önde gelen profesyonellerinden tematik eğitim ve mentörlük alacaklar. Online eğitim süresince workshoplara katılacak olan biyogirişimciler regülasyon, patent, gibi konularda yol haritaları üzerine çalışma ve 1-1 mentorluk seanslarına katılma şansına sahip olacaklar. Bu hazırlık sürecini tamamlandıktan sonra ise 28 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek BIO Startup Demo Day'de sunumlarını yapacak biyogirişimciler arasından öne çıkanlar, 9 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında BIO Startup Küresel Şirket ve Yatırımcı Buluşmaları'nda küresel biyoteknoloji ekosisteminin aktörleri, yatırımcılar ve şirketlerle bir araya gelme ve görüşmeler yapmaya devam edecek.

Yeni deneyimler ve fırsatlar biyogirişimcileri bekliyor

AIFD Yatırım Politikaları Direktörü Serah Kekeç, 2022 ayağının başvuruları yakında başlayacak olan BIO Startup Program ile ilgili şunları söyledi: “Bizler AIFD olarak altıncı kez gerçekleştirdiğimiz BIO Startup Program ile Türkiye'de inovasyon ekosistemine katkı sağlayacağımız alanda, yani startupların uluslararasılaşarak ticarileşmesi konusunda fayda sağlamaya devam edeceğiz. 2022 yılında Program'a eklenen BIO Startup Akademik Girişimcilik Modülü ile startup havuzumuzun büyümesine destek olmak için henüz şirketleşmemiş ve proje aşamasında olan potansiyel girişimcilerin ticarileşme yol haritalarını tasarlamaya destek olmayı hedefliyoruz. Patent ve proje taramasıyla üniversitelerdeki ilgili araştırmacıların belirlenmesi ve akademik girişimcilik modülüne davet edilmesi de bu yılki hedeflerimiz arasında.”

Türkiye'nin ilk ve tek biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup Program 2022 için başvurular 31 Mart 2022'ye kadar biostartup2022.com üzerinden yapılabiliyor. Programa katılım hakkı kazanlanan biyogirişimciler 4 Nisan 2022'de açıklanacak.

Haberimizi biyogirişimciler başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor