Türkiye'nin Yazılım Alanındaki İlk Unicorn'u Insider Oldu!

Yerli girişim "Insider 121 milyon dolar yatırım alarak, 1 milyar dolar değerlemeyi aştı ve Türkiye'nin yazılım alanındaki ilk 'Turcorn'u oldu. Bu güzel gelişmeyle birlikte Türkiye ekonomisinin ürettiği unicorn sayısı 6 oldu.

2012 yılında, 6 kurucu ortak ile hayata geçirilen yerli yazılım teknoloji girişimi Insider 121 milyon dolar yatırım alarak, 1 milyar dolar değerlemeyi aştı ve Türkiye'nin yazılım alanındaki ilk 'Turcorn'u oldu.

Insider, Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç ediyor olmanın yanı sıra; 4 sene üst üste Türkiye’nin en başarılı start-up’ı seçilmiş, 25 farklı ülkede operasyonlarını sürdüren, Türkiye ve globalde 500’den fazla çalışanı bulunan başarılı bir komünite oluşturmuş bir teknoloji girişimi.

2012 yılında temelleri atılan bu girişimin; Singapore Airlines, Virgin, Uniqlo, Nestle, Nissan, Samsung, Lenovo, Puma, Media Markt, IKEA, Allianz, Santander, Dominos, Avon ve CNN gibi markaların bulunduğu 25 ülkedeki 1100’dan fazla partneri bulunuyor.

Insider, Katar’ın Egemen Servet Fonu (Qatars Sovereign Wealth Fund) liderliğindeki Seri D turda; Sequoia India, 212, Riverwood Capital, Wamda Capital ve Endeavor Catalyst‘ten 121 milyon dolar yatırım alarak, 1 milyar dolar değerlemenin üzerine çıktı.

Insider’ın kurucu ortağı ve CEO’su Hande Çilingir bu başarılı gelişme ve Insider’ın gelecek planları ile ilgili olarak da “Aldığımız yatırımı, küresel genişlememizi hızlandırmak ve teknolojimizi geliştirmek için kullanacağız. Gelecek dört yılda 2 binden fazla yeni istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Kadın mühendis istihdam etmek önceliklerimizden olacak.” açıklamasında bulundu.

Ülkemizin yazılım ekosistemi her geçen gün daha da güçleniyor, ülkemizin diğer unicorn girişimleri Peak, Getir, Hepsiburada, Trendyol ve Dream Games olmuştu.

Insider kurucularını, yatırımcılarını ve çalışanlarını tebrik ediyor, sizler için derlediğimiz bu enerji veren haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor