Türkiye’nin En Organik Buluşması "Exponatura19" İstanbul’da

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 10’uncu kez düzenlenecek Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19 için geri sayım başladı. 26– 29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuar Türkiye’de de giderek gelişen organik gıda pazarına önemli katkı sağlayacak. Detaylar Haberimizde

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 10’uncu kez düzenlenecek Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19 için geri sayım başladı. 26 – 29 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek organizasyonda; arı sütünden Türkiye’nin ilk ve tek keçi sütü bazlı bebek mamasına, arı ekmeğinden doğal zeytinyağlarına kadar birçok organik doğal ve sağlıklı ürün sergilenecek.

Organik tarım popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişen, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı olarak gerçekleştirilen organik tarım üretimi son 10 yılda beş kat arttı. Organik Tarım Araştırma Enstitüsü (FiBL) ve Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM) 2017 verilerini kapsayan “Organik Tarım Dünyası – İstatistikler ve Gelişen Trendler 2019” raporunda yer alan verilerde yükşelişi gözler önüne seriyor. Buna göre; küresel organik gıda pazarı bir önceki yıla göre yüzde 8 artarak 89,7 milyar dolardan 97 milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

Gittikçe büyüyen ve önem kazanan bir sektörü uluslararası alanda bir araya getiren tek ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan ‘Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19, 26– 29 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuar farklı coğrafyalardan gelen ziyaretçilere ev sahipliği yaparken, Türkiye’de de giderek gelişen organik gıda pazarına önemli katkı sağlayacak.

Yeşil Trendler” Söyleşi Alanında Bilinmeyenler Konuşulacak

Fonksiyonel besinlerin insan sağlığındaki öneminden, ürünlerin üretim ve satın alma aşamasındaki inceliklerine kadar birçok farklı konunun tartışılacağı fuarda, Exponatura ‘’ Yeşil Trendler ‘’ söyleşi alanında merak edilen ve bilinmeyen tüm sorular uzmanlar tarafından konuşulacak.

22 Ülkeden 17 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Son olarak Hindistan, Sri Lanka, Rusya ve Peru’nun katılımcı ülke olarak yer aldığı 10 – 13 Ocak 2019 tarihleri arasında Anadolu’yu İstanbul’a taşıyan Exponatura, 22 ülkeden 17 bin ziyeretçi ağırladı. Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı yerlerinden birçok sektör profesyonelini tek çatı altında buluşturan fuar eczanelerden, marketlere organik ürün alıcılarından aktarlara, doğal ürün üreticilerinden ithalatçılarına kadar geniş bir ticari hedef kitlesine sahip. Fuar ayrıca, uzman konuklarının katılımlarıyla gerçekleşecek konfrans programıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.exponatura.net web adresini ziyaret edebilirisniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor