Türkiye'nin İlk Tasarım ve Üretim Uçağıyla Uçmak İster misiniz?

Türk savunma saniyisinin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul, 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek milli teknoloji festivali Teknofest’te dikkat çekici bir organizasyona imza atacak. Detaylar haberimizde..

Türk savunma saniyisinin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul, 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek milli teknoloji festivali Teknofest’te dikkat çekici bir organizasyona imza atacak. Festival süresince Türkiye’nin ilk tasarım ve üretim uçaklarından biri olan Nuri Demirağ’ın eğitim uçağı Nu. D-36’nın simülasyonuyla etkinlikte yer alacak.

Teknopark İstanbul, ziyaretçilere eşsiz bir sanal gerçeklik-VR deneyimi yaşatacak. Pavilyonda Teknopark İstanbul kuluçka merkezi mezunlarından Orka şirketinin geliştirdiği simülasyon yazılımı ile VR gözlüğünü takan ziyaretçiler Nu.D-36 eğitim uçağını kullanarak kısa bir nostalji turuna çıkacaklar. Uçuşu başarıyla tamamlayanlara ise uçuş sertifikası ve çeşitli hediyeler verilecek.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Türkiye’nin ayakları yere basmayan teknoloji festivalinde harika bir uçuş etkinliğini hayata geçirmekten ve milli teknoloji hamlesi kapsamında oldukça önemli gördükleri bu festivalde yer almaktan gurur duyduklarını belirtti.

Teknopark İstanbul Savunma Şirketleriyle Teknofest’te!

Teknofest’te büyük bir stantla konumlanacak olan Teknopark İstanbul ayrıca kuluçka merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren 10 şirketin de festivale katılımını destekliyor. Teknoloji Transfer Ofisi’nin Teknofest festival alanında gerçekleştirileceği 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'19’a ev sahipliği yaptığı firmalarının 10 patenti ile katılım sağlayacak olan Teknopark İstanbul Teknofest’e adeta çıkarma yapacak.

Teknopark İstanbul bileşenlerinden kuluçka merkezi ve TTO etkinliklerinin de oldukça önemli olduğunu dile getiren Bilal Topçu: “Türk savunma sanayine büyük bir önem veriyoruz bu bağlamda hem bu sanayi için alt sistemler geliştiren şirketlerimizin bu festivalde yer alması hem de yüksek teknolojiye sahip ve patent almış ürünlerimizi TTO standında sergilemek bizim için gurur verici.” diyor.

Türkiye’deki yüksek teknoloji ürünlerinin enerjik ve keyifli bir şekilde sergileneceği Teknofest, 17-22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek. Savunma sanayi ve havacılık alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin yoğun katılım sağlayacağı etkinlikte Teknopark İstanbul B8-01 standında konumlanacak ve festivale büyük bir enerji katacak.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor