B2CDirect, Polonyalı E-Ticaret Girişimi ile Güçlerini Birleştirdi

Türkiye’nin e-ihracat uzmanı B2CDirect, Polonya’nın önde gelen e-ticaret şirketi Ceneo ve lojistik partneri X-Press Couriers ile başlattığı iş birliğini duyurdu. Detaylar haberimizde..

Türkiye’nin e-ihracat uzmanı B2CDirect, Polonya’nın önde gelen e-ticaret şirketi Ceneo ve lojistik partneri X-Press Couriers ile başlattığı iş birliğini duyurdu. Bu stratejik iş birliği sayesinde B2CDirect, sunduğu sınır ötesi e-ticaret ve pazaryeri entegrasyon çözümüyle, Türkiye’deki her ölçekten işletmenin ürünlerini Polonya pazarına sunarak onları milyonlarca Avrupalı müşteriyle buluşturacak.

B2CDirect; Türkiye, Hollanda, Rusya ve Hong Kong’da bulunan şirketleri aracılığı ile 230’dan fazla ülkeye yönelik tüm e-ihracat süreçlerini yönetmek için anahtar teslim çözümler sunuyor.

B2CDirect bu iş birliği ile iş ortaklarının ürünlerinin Ceneo’da listelenmesini, hiçbir ek maliyet ya da zaman harcamadan açabilmelerini sağlıyor. Ayrıca müşterilerine lojistikten, teslimat, gümrükleme ve ödemeye kadar uçtan uça tüm süreçlerde e-ihracat çözümleri sunuyor. 

Türk Markalarına Yeni Online Pazar: Polonya

Türkiye’deki satıcıların Polonya ile yapacağı e-ihracat işlem hacminin 2020 yılında 10 Milyon Euro’ya ulaşılacağı öngörülüyor. Yeni iş birliğiyle ilgili olarak B2CDirect CEO’su Yusuf İbili, “Polonya Avrupa Birliği’nin 6. en ülkesi ve 38,5 milyon nüfusa sahip. Polonya’daki tüketicinin %50'si yani yaklaşık 20 milyon kişi online alışveriş yapıyor. Polonyalı internet kullanıcılarının %25'i ise sınır ötesi alışveriş yapıyor. Bu nedenle 8,2 milyar dolarlık Polonya e-ticaret pazarı, çok çeşitli ürünlere, rekabetçi fiyatlara ve kısa teslimat sürelerine sahip olan Türk markaları için oldukça cazip. Bu iş birliği sayesinde, Türkiye’deki iş ortaklarımızın yeni pazarlara girmesine ve satışlarını artırmalarına yardımcı olacağız.” dedi.

“Türk Ürünlerinin Kalitesi Avrupa’da Dikkat Çekiyor”

B2CDirect olarak bu stratejik iş birliği ile Türkiye’nin e-ihracat hacmini daha da artıracaklarını belirten Yusuf İbili, “Sektörel veriler, 2019’un e-ihracatçılar için parlak geçen bir yıl olacağını ortaya koyuyor. Yurtdışına satış yapan markalara sunulan vergi muafiyetleri sayesinde yurtdışı pazarları e-ihracatı daha da avantajlı hale getiriyor, böylece daha fazla firmanın önümüzdeki dönemde e-ihracat yapmaya başlayacağını öngörüyoruz. B2CDirect olarak Polonyalı müşterilere online alışverişlerinde mükemmel bir deneyim yaratmak için devamlı çalışıyoruz. Sunduğumuz fiyat avantajı ve kısa süreli teslimat seçenekleri sayesinde Türkiye’deki satıcıların Polonya’da çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca Türk ürünlerinin kalitesi de yine Avrupalı müşteriler için oldukça dikkat çekici durumda.” dedi.

Ceneo CEO’su Marcin Lachajczyk ise yapılan iş birliği hakkında şunları söyledi; “Her yıl büyümekte olan Polonya e-ticaret pazarının büyüklüğü ve büyüme hızının yabancı ortaklar için çekici olduğunu belirtmekte fayda var. Düşük fiyatlar, kısa teslim süresi, kolay iade politikası, devlet teşvikleri ve Türkiye ürünlerinin kalitesinin bu iş birliğini destekleyeceğini düşünüyoruz. B2CDirect ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Polonyalı müşterilerimizin yeni markalara erişmesini sağlarken onlara fiyat ve kalite açısından da cazip fırsatlar sunacağız.”

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor