6. Fintech 100 Ödülleri İçin Girişimci Başvuruları Başladı

KPMG Fintech ve H2 Ventures işbirliği ile bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek Fintech 100 Ödülleri için başvurular başladı. Programa katılmak isteyen şirketler, 26 Temmuz 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Detaylar haberimizde..

KPMG Fintech ve H2 Ventures işbirliği ile bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek Fintech 100 Ödülleri için başvurular başladı. Programa katılmak isteyen şirketler, 26 Temmuz 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi şirketi KPMG'nin, Avustralya merkezli risk sermayesi yatırım şirketi H2 Ventures ile ortaklaşa düzenlediği Fintech 100 Ödülleri'nin bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek.  

Fintech 100 programı, finansal hizmetler ile teknoloji arasında köprü oluşturan ürün - servis yaratan 100 yenilikçi şirketi kapsıyor. Oluşturulan liste, ‘önde gelen 50' ve ‘gelişmekte olan 50' şeklinde iki bölümden oluşuyor.

Geçtiğimiz yıl 36 ülkeden şirketlerin girdiği listeye ABD'li ve Çin'li fintech firmaları damgalarını vurmuştu. Listenin 'önde gelen 50' bölümünde, ilk beşte 3 Çinli şirket yer almıştı. Listede birinciliği Ant Financial, ikinciliği JD Finance, dördüncülüğü ise Baidu kazanmış, üçüncülüğü alan Singapur şirketi Grab ise listeye geçen yıl ilk kez giren firmalardan biri olmuştu. Amerikan fintech şirketi Sofi ise geçen yılki listede yükselişe geçerek beşinci sıraya çıkmıştı.

"Daha Fazla Türk Şirketin Başvurusunu Bekliyoruz"

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, Fintech 100 Ödülleri'yle küresel finansal hizmetler sektöründe devrim yaratan en yenilikçi fintech şirketleriyle fintech pazarının gelişmekte olan oyuncularını ortaya çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdi. Geçtiğimiz yıllarda, 29’dan fazla ülkeden geniş bir yelpazeden fintech şirketlerinin katıldığı programda 'iyzico'nun da tek Türk fintech şirketi olarak yerini aldığını hatırlatan Cantürk, "Bu rüzgarı da arkamıza alarak 2019'da çok daha farklı özellikte ve büyüklükte fintech şirketlerinin programa katılmasını arzu ediyoruz. Ülkemizi bu programda çok daha fazla şirket ile temsil edebilmek için daha fazla Türk şirketin başvurusunu bekliyoruz" diye konuştu.

Fintech 100 Ödülleri'ne başvurmak isteyen girşimcilerimiz buradaki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor