Dünyanın En Verimli Motoru Türkiye’de Üretiliyor!

Dünyanın en verimli motoru Türkiye’de üretildi ve Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’ndan inovasyon kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Peki sizce bu ürünü kim üretti? Detaylar haberimizde..

Dünyanın en verimli motoru Türkiye’de üretildi ve Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’ndan inovasyon kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Peki sizce bu ürünü kim üretti?

Beyaz eşya, demir çelik, seramik gibi oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan motorları, üreticilerin önemli oranlarda enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca üretimde verimliliği artırıyor. Bu ihtiyaca cevap vermek amacı ile yola çıkan bir Türk markası, dünyanın en verimli motorunu üretti. 

Tamamıyla yerli üretim yapan EMF Motor, Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'ndan aldığı inovason kategorisinde birincilik ödülü ile tüm elektrik motorları segmentinde en yüksek verimi sunduğunu gösterdi.

EMF Motor'un kullanıldığı tüm uygulamalarda yüzde 20'den fazla enerji tasarrufu ve yüksek performans ölçülüyor. Düşük atalet momenti sayesinde çok dinamik olması, çok kutuplu ve yüksek hassasiyetli çalışması, yüksek tork çıkışı, düşük güç tüketimi, sessiz çalışma ve bakım gerektirmemesi ile tüm elektrik motorları segmentinde en yüksek verimi sunuyor.

EMF Motor sunduğu yüksek enerji tasarrufu ve performansı ile dijital dönüşümün tam da başlangıç noktasında. IE4'ten daha yüksek verimliliğe sahip olan EMF Motor düşük hızlı uygulamalar tarafından kullanıldığında, dişli kutusu (redüktör) ve diğer ara elemanların ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve bu da verimliliğe doğrudan katkı sağlıyor. EMF Motor yüksek kutup sayısından dolayı, hareketin dur-kalk ile kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Çok dinamik, hassas ve tekrarlanabilir olması sayesinde de üretim hızını arttırıyor ve hatalı üretimi azaltıyor.

Bu motorun kullanıldığı beyaz eşya konveyör hattında üretim yüzde 22 hızlandı, demir çelik sektöründe üretim yüzde 60 arttı. Ayrıca ekstruderlerde yüzde 20 üretim artışıyla birlikte yüzde 50 enerji tasarrufu sağlandı. Seramik sektöründe ise glazur karıştırıcılarında fireler sıfıra indi. En önemlisi de yapılan tüm uygulamalarda yüzde 20’den fazla enerji tasarrufu ölçüldü.

EMF Motor hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.emfmotor.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor