Codevist Teknoloji'den Global Ürün Girişimi: Sanction Scanner!

Banktech ve Fintech alanında çeşitli ürün ve hizmetler sunan Codevist Teknoloji, ilk global ürünü Sanction Scanner‘ı tanıttı. Detaylar haberimizde..

Finansal alanda çalışan şirketler için compliance süreçlerinden geçmek oldukça zahmetli. Her ülkenin farklı yaptırım listelerine erişmek, onları sorgulayacak yapıyı kurmak, sisteminizle entegre etmek ve tüm bu yapıyı güncel tutmak ise hiç bir zaman göründüğü kadar kolay olmuyor. 

Banktech ve Fintech alanında çeşitli ürün ve hizmetler sunan Codevist Teknoloji, ilk global ürünü Sanction Scanner‘ı tanıttı. Codevist Teknoloji’nin geliştirdiği Sanction Scanner, şimdilik 13 ülkenin yaptırım listelerini izleyen, raporlayan ve anlaşılması kolay bildirimlerle verileri müşterilerine ulaştıran, web ekranları ve API üzerinden sorgulama imkanı sağlayan bir yazılım ürünü. Yine Siyasi nüfuz sahibi kişileri (Politically Exposed Person) de sorgulamanıza olanak veren Sanction Scanner, API desteği, web ekranları üzerinden sorgulama, çoklu kullanıcı oluşturma gibi özellikleri ile önplana çıkıyor. Kişi veya organizasyon bilgileri üzerinden sorgulama yapabildiğiniz Sanction Scanner aynı zamanda Pasaport numarası ve Yerel kimlik numaraları ile de sorgulama yapmanıza olanak sağlıyor. 

Listeleri her daim güncel tutan Sanction Scanner uygulama üzerinde kendi kara listelerinizi ekranlar ve hazır API’ler vasıtasıyla oluşturmanıza ve yönetmenize de olanak sağlıyor. Yine uygulama üzerinden arama sonuçlarınızı raporlar olarak almanıza imkan sağlayan sanction scanner Finansal kuruluşların olası Audit ve denetimlere kanıt sunmak noktasında da KVKK ve GDPR uyumlu kanıtları da uygulama üzerinden sağlayabiliyor. 

Hali hazırda API desteğine ve geliştiricilere yönelik bir Geliştirici portalına sahip olan ve bir çok iş koluna hitap eden Sanction Scanner,  yurtiçi ve yurtdışından finans kuruluşları, para transfer şirketleri ve kripto borsalar tarafından kullanılıyor.

Yaklaşık bir yıl önce yurtdışına açılma kararı alan ancak söz konusu pazarların dinamikleri dolayısıyla çok fazla ilerleyemediklerini belirten Codevist Teknoloji kurucu ortağı ve CEO'su Fatih Coşkun, yeni listeler ve özellikler ile Sanction Scanner’ı güçlendirirken, yurtdışı müşteri sayılarını da arttırmak istediklerini ve buna yönelik hamlelerde bulunduklarını belirtti. 

Global pazarlar için yeni çözümler üzerine çalıştıklarını ve önümüzdeki dönemde global Pazar için iki yeni ürün daha duyuracaklarını belirten Coşkun, Avrupa ve körfez bölgesinin önceledikleri pazarlar olduğunu belirtti. 

Sanction Scanner hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sanctionscanner.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorumlar

Hasan Yaşar
Hasan Yaşar
Tebrik ederim, yurt dışında bizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor