Workup Girişimcilik Programı 4. Dönem Mezunlarını Verdi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 4. dönem girişimleri mezun oldu. Etkinlikte Workup’tan mezun olan girişimler izleyici grubuna kendilerini tanıtarak, neler yaptıklarını ve nasıl bir yol haritası izlediklerini aktardılar. Detaylar Haberimizde

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 4. dönem girişimleri mezun oldu. Etkinlikte Workup’tan yeni mezun olan 11 girişim yatırım ve işbirliği anlamında destek alabilecekleri izleyici grubuna kendilerini tanıtarak, neler yaptıklarını ve nasıl bir yol haritası izlediklerini aktardılar.

İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve girişimcilik ekosisteminin önemli paydaşlarını bir araya getiren Demo Day etkinliğine; melek yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri, hızlandırma ve kuluçka programlarının yöneticileri, finans dünyasından temsilciler ile İş Bankası ve iştiraklerinin üst düzey yöneticileri katıldı.

2017 yılının Mayıs ayında İş Bankası’nın ana sponsorluğunda, Kolektif House bünyesinde başlatılan program, girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden Ömer Erkmen’in lider mentorluğunda, girişim fikrini doğrulamış ve müşterisine ulaşma noktasında olan girişimlerin hızlanmalarına yardımcı oluyor. Workup internet sitesinde yer alan chatbot aracılığı ile yapılan başvurular Workup ekibi tarafından değerlendiriliyor. Sonrasında yapılan bire bir görüşmelerin ardından girşimler Pitching Day organizasyonuna davet ediliyor. Sunumlarını gerçekleştiren yeni girişimler sonrasında mezun girişimler, mentorlar ve Workup takımının oyları sonucunda programa dahil oluyorlar. 6 ay süren program boyunca alanında uzman ve tecrübeli mentorlardan destek alan girişimler, düzenlenen eğitim ve ilham etkinlikleri iş modellerine değer katıyorlar. Ayrıca İş Bankası desteği ile yurtiçi ve yurtdışında önemli konferans ve etkinliklere katılan, yerli ve yabancı yatırımcılara ulaşma fırsatı bulan girişimler yine İş Bankası ve grup şirketleri ile iş geliştirme, müşteri bulma ve network imkanlarınada sahip oluyorlar.

İşte Workup'ın 4. Döneminden Mezun Olan Girişimler

 • Alivex: Dış mekân spor aktiviteleri düzenleyen organizatörler ile katılımcıları bir araya getiren bir platform.
 • Devfolio: Yazılım geliştiricilerinin kendi portföy web sitelerini oluşturmalarını sağlayan bir SaaS girişimi.
 • Givin: Şirketlerin ve bireylerin ürün ve hizmetlerini mobil uygulama üzerinden seçtikleri sivil toplum kuruluşu için bağışa dönüştürmelerini sağlayan bir mobil uygulama.
 • Gmply: Eğitim şirketleri ve bağımsız eğitmenlerin interaktif eğitim videolarını hazırlayabilmelerini sağlayan video platformu.
 • Grabono: İşletmeler ve müşterileri arasındaki bağlılığı uçtan uca sağlayan mobil uygulama.
 • Juphy: Şirketlerin, tüm dijital iletişim kanallarına gelen müşteri mesajlarını tek platformda yönetmelerini sağlayan SaaS girişimi.
 • Otoparlat: Uygulama üzerinden sipariş alarak araçları bulunduğu yerde su kullanmadan temizleyen girişim.
 • Pcichecklist: Kredi kartı verisi işleyen, depolayan ve taşıyan işletmeler için zorunlu bir sertifikasyon olan PCI-DSS yetkilendirmesinin gerçek zamanlı süreç denetimini çevrimiçi gerçekleştiren platform.
 • Securezi: Geliştirdiği yeni nesil IoT cihazlarıyla geleneksel güvenlik sistemi konseptini tak-çalıştır hale getiren, bu sayede kameralı alarm ve akıllı izleme hizmeti sunan girişim.
 • Sertifier: Eğitimlerden sonra dağıtılan basılı sertifikaları akıllı sertifika adıyla dijital ortamda üreten, doğrulayan ve depolayan, entegre edilebilir web uygulaması.
 • Tolkido: Otizmli çocukların yaşam alanlarında bulunan nesneleri ebeveynlerinin sesi ile seslendiren, kişiselleştirilebilir eğitim materyali.

2017 yılında başlayan Workup Girişimcilik Programı’na bugüne kadar 8 binden fazla başvuru yapıldı, yüzlerce girişim ile bir araya gelindi. 4. dönem ile birlikte toplamda 40 girişimin mezun olduğu Programdan daha önce mezun olan 29 girişimden 26’sı faaliyetine devam ediyor.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor