KOBİ'ler, Global INNOWWIDE Çağrısı 31 Mayıs'da Sona Eriyor!

Ülkemizin de üyesi olduğu EUREKA Sekretaryası'nın ortaklarından biri olduğu INNOWWIDE Programı kapsamında Avrupa dışındaki ülkeleri hedefleyen Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP) desteklemeye yönelik çağrı açıldı. Detaylar haberimizde..

Ülkemizin de üyesi olduğu EUREKA Sekretaryası'nın ortaklarından biri olduğu INNOWWIDE Programı kapsamında Avrupa dışındaki ülkeleri hedefleyen Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP) desteklemeye yönelik çağrı açıldı. Proje önerileri için son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2019.

INNOWWIDE Nedir?

Yeni ve gelişmekte olan dış pazarlarda etkin bir şekilde rekabet edebilmek için Avrupa KOBİ'lerinin, Avrupa dışındaki stratejik ortaklarla ortaklıklar geliştirmeleri gerekiyor.

INNOWWIDE pilot çağrısı, dünya çapındaki yerel paydaşlarla işbirliği içinde Uygunluk Değerlendirme Projelerine (Viability Assessment Projects-VAP) fon sağlayarak, Avrupa dışındaki pazarlarda Avrupa'daki yenilikçi çözümlerin varlığını artıracak koşulları yaratarak, yenilikçi Avrupa KOBİ'lerini uluslararası pazarlarda ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Programda ayrıca herhangi bir öncelikli alan sınırlaması bulunmuyor.

VAP nedir?

Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP), yeni oluşan küresel değer zincirleri boyunca uluslararası, yenilikçi işletme çözümlerinin uygulanabilirliğini doğrulamaya yönelik kapsamlı, dengeli ve tutarlı bir ön teknik, pazar, yasal ve sosyoekonomik değerlendirme seti. Projeler hedef üçüncü ülkelerdeki işbirlikçi çözümlerin ve modellerin etkili dağıtımını destekleyebilecek veya engelleyebilecek temel çerçeve koşullarını tanımlamalı ve değerlendirmelidirler. VAP’lar, uygulama stratejileri ile birlikte bu tür iş çözümlerinin ve modellerinin rafine ve uygulanabilir bir tanımını da içerir.

Peki VAP'ların özellikleri neler olmalıdır?

  • Yerel bir ortakla/alt yüklenici ile ortaklık kurma; örneğin VAP odak ülkesinden veya ülkelerinden bir tedarikçi, müşteri, danışman, hukuk danışmanı, araştırma sağlayıcısı.
  • Yenilikçi bir çözümün pratik, teknolojik ve ticari uygulanabilirliğini ve yerel koşulları ve talepleri nasıl karşılaması gerektiğini keşfetmek için çok çeşitli aktiviteler eklemelidirler.
  • Proje süresi en fazla 6 ay olmalıdır.
  • Kısa/orta vadede bu ülke ile potansiyel bir yenilikçi işbirliği projesinin ilk aşaması olarak kurgulanmalıdır.
  • % 70'e kadar finanse edilecek en az 86.000 Euro'luk bir bütçeye sahip olmalıdır. (60.000 Euro'luk sabit bir hibe)

INOWWIDE proramı ve VAP Projeleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.innowwide.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.897 kişi okudu.
Kategori: KOBİ, Uluslararası

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor