Üniversitelilerin Sosyal Sorumluluk Proje Fikirleri Ödüllendirildi!

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in kazananları açıklandı. Türkiye genelinde 162 farklı üniversiteden, 2 bine yakın projenin başvurduğu yarışmada büyük ödülün sahibi Beyaz Titreşim projesi oldu. Detaylar haberimizde..

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in kazananları açıklandı. Türkiye genelinde 162 farklı üniversiteden, 2 bine yakın projenin başvurduğu yarışmada büyük ödülün sahibi Beyaz Titreşim projesi oldu. 

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacı ile başlattığı ve yoğun ilgi gören ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasının altıncı döneminin kazananları belli oldu. Türkiye genelindeki 162 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrencilerin Çevre, Eğitim, Sağlık ve Spor, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür- Sanat ile Toplumsal kategorilerinde 2 bine yakın proje başvurusu alındı. Yarışmada 6 kategorinin birincileri ise şöyle sıralandı:

Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışmasının Kazanları
Kategoriler Proje Adı Öğrencilerin Adları Üniversite
Çevre Kategori Birincisi Arıların Dansı Hilal Nur Yergök, Ayşe Nur Yakut, Beyza Dumlupınar Ege Üniversitesi
Eğitim Kategori Birincisi Güvenli Geleceğe Robotek’le El Ele Sadık Atakan Aksakal, Hacer Yenişar, Sahure Çağlar Anadolu Üniversitesi
Findeks Finansal Okuryazarlık Birincisi Sayaçla Sakla Ezgi Arslan, Açelya Taşkıran Marmara Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi
Kültür-Sanat Kategori Birincisi Sanat İçin Üret Diren Anıl Demir Marmara Üniversitesi
Sağlık ve Spor Kategori Birincisi Beyaz Titreşim Eda Özgür, Emre Meriç, Zindan Çakıcı Kadir Has Üniversitesi – Galatasaray Üniversitesi
Toplumsal Kategori Birincisi Alzheimer’ı Önle Çocukları Üşütme Doğukan Mert Kaldırım, Sibel Cansu Akdeniz, Bedirhan Köseoğlu Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Sağlık ve Spor kategorisinde birinciliğe layık görülen proje, aynı zamanda yarışmanın büyük ödülünün de sahibi oldu. Törende ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ web sitesi üzerinden sosyal medya oylamasıyla seçilen projeye ‘Sosyal Medya Ödülü’, tüm kategoriler arasından en yüksek puanı alan projeye ‘Büyük Ödül’ ve her kategorinin ‘Birincilik’, ‘İkincilik’, ‘Üçüncülük’, ‘Dördüncülük’ ve ‘Beşincilik’ ödülleri takdim edildi.

10.000 TL’lik Büyük Ödülün Sahibi "Beyaz Titreşim" Projesi Oldu

Yarışmada ‘Büyük Ödül’ü, jüriden en yüksek puanı alarak Sağlık ve Spor kategorisindeki Beyaz Titreşim adlı projeleri ile ve Kadir Has Üniversitesi’nden Eda Özgür, Emre Meriç ve Galatasaray Üniversitesi’nden Zindan Çakıcı’nın oluşturduğu grup kazandı. Sağlık ve Spor kategorisinde de kategori birincisi olan, yoğun titreşimle çalışan elektrikli el aletleri kullanan makine operatörlerinde yaygın olarak görülen beyaz parmak hastalığı konusunda farkındalık oluşturmanın amaçlandığı Beyaz Titreşim projesi, 10.000 TL’lik büyük ödülün sahibi oldu.

5.000 TL’lik Sosyal Medya Ödülü Can Saati Projesi’nin Oldu

‘Sosyal Medya Ödülü’ ise Karabük Üniversitesi’nden Esna Yaşik, Emine Sürek ve Edanur Korkmaz ’a ait Can Saati projesine verildi. Proje sahibi 5.000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı. Yarışmada kategori birincileri 5.000 TL, kategori ikincileri 3.000 TL, kategori üçüncüleri 2.000 TL, kategori dördüncüleri 1.000 TL ve kategori beşincileri 500 TL para ödülünün sahibi oldu. 2013 yılında başlayan ve üniversitelilerin yıldan yıla ilgisinin arttığı “Hayal Edin Gerçekleştirelim” proje fikir yarışmasına bugüne kadar 8 bine yakın başvuru yapıldı.

www.hayaledingerceklestirelim.com web sayfasını ziyaret ederek Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor