"Bu Gençlikte İŞ Var!" Programının 2019 Kazananları Açıklandı!

Üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlayan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Programının 2019 yılı kazananları açıklandı. Detaylar Haberimizde..

Üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlayan bir girişimcilik programı olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Programının 2019 yılı kazananları İstanbul'da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. 

5'i yurt dışından olmak üzere 81 şehir, 178 üniversiteden 2990 gencin 1118 iş fikriyle başvurduğu “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Girişimcilik Programı'nın ödül töreninin finaline “Algdeha”, “Kisar - Bal Kutusu”, “DsyApp”, “Kodit” ve “Teknofarm” olmak üzere beş ekip kaldı.

Fiba Grup sponsorluğunda Swissotel The Bosphorus'da gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski yaptı. Kaslowski konuşmasında, TÜSİAD'ın girişimciliğe verdiği önem ve bu alandaki çalışmalarına değinerek; “Girişimcilik her şeyden önce bir kültür meselesi. Biz bu kültürün tohumlarını Türkiye'de son birkaç yıldır atıyoruz. Başarılı ve dünyada ses getiren girişimleri yeni yeni çıkartıyoruz. Bu anlamda kat etmemiz gereken yol uzun ama potansiyelimiz de bir o kadar yüksek! Fikir ve girişim özgürlüklerinin desteklendiği, gençlere ve girişimcilere olan güvenin arttığı bir Türkiye'de rekabet gücü yüksek ve dünyada adından söz ettirecek girişimlerin daha hızlı yeşereceğine inanıyoruz.” dedi.

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Programının 2019 Yılı Kazananları 
Ödüller Proje Detaylar ve Ekip Üyeleri
75.000 TRY'lik Birincilik Ödülü Algdeha 

Küresel ısınma ile balıkların yağ hacminin düşmesi ve buna bağlı endüstrilere sürdürülebilir kaynak arayışından yola çıkarak, hayvansal ürünleri mikroorganizmalardan elde etmeyi hedefler.

Rehberi: Lale Ergin, Borusan Holding

 • Mert Furkan Filizoğlu (İstanbul Üniversitesi),
 • Mehmet Can Sucu (İstanbul Üniversitesi)
50.000 TRY'lik İkincilik Ödülü Kisar - Bal Kutusu

Bal üretim verimliliğini arttırırken, geleneksel yöntemleri endüstri 4.0 standartlarına taşır, arı yaşamını korur. 

Rehberi: Yeşim Sümerkan, UBS

 • Nabican G. Özdemir (Başkent Üniversitesi),
 • Bahadır G. Özdemir (Başkent Üniversitesi),
 • Hakan Aktan (Nişantaşı Üniversitesi),
 • Mahmut Serkut Öğüt (Başkent Üniversitesi),
 • Ayçanur Tekin (Başkent Üniversitesi) 
25.000 TRY'lik Üçüncülük Ödülü DsyApp Disleksiye çoklu çözüm üreterek daha geniş bir kitleye hitap eden ve alanında uzman kişilerin işini, mobil platforma taşıyarak kolaylaştıran bir sosyal girişim uygulamasıdır.

Rehberi: Öget Kantarcı, GittiGidiyor

 • Esra Ablak (İzmir Ekonomi Üniversitesi),
 • Büşra Bektaş (İzmir Ekonomi Üniversitesi),
 • Öykü Demirhan (İzmir Ekonomi Üniversitesi),
 • Deniz Öztürk (İzmir Ekonomi Üniversitesi),
 • İnan Evin (İzmir Ekonomi Üniversitesi)

Melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinden oluşan TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var!” Programının bu döneminde finalist beş ekip anlaşmalı kuluçka merkezlerine doğrudan girme hakkı kazandı. Finalist ekiplerden biri ise TÜSİAD Yönetim Kurulu ile Silikon Vadisi'ne gitme fırsatı yakaladı. Program kapsamında yarı finale kalan ekipler, ödül töreni alanında kurulan proje pazarında, TÜSİAD rehberlerinin desteğiyle geliştirdikleri iş fikirlerini katılımcılara anlatma imkanı buldular. Ödül töreninde ayrıca, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Programının Girişimcilik Kampı'na en fazla öğrenci gönderme hakkını elde eden Karabük Üniversitesi'ne TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı verildi.

www.bugenclikteisvar.com web adresini ziyaret ederek “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Girişimcilik Programı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor