Enerjinin Kalbi 25-26 Nisan'da ICSG İstanbul 2019’da Atacak!

25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın ikinci yürütme kurulu toplantısı fuarın stratejik partnerliğini üstlenen Enerji Verimliliği Derneği’nde (ENVER) yapıldı. Detaylar haberimizde..

25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın ikinci yürütme kurulu toplantısı fuarın stratejik partnerliğini üstlenen Enerji Verimliliği Derneği’nde (ENVER) yapıldı. Toplantıda yurt içinden ve yurt dışından enerji sektörünün paydaşlarını ağırlayacak olan ICSG İstanbul 2019'un kongre programı açıklanırken aynı zamanda fuara dair önemli detaylar paylaşıldı.

Enerjinin dev organizasyonu 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın (ICSG İstanbul 2019) tanıtımı yapıldı. Geleceğin akıllı şebekeleri ve şehirlerine yön verecek tüm konuların ele alınacağı, sektörün global buluşma noktası ICSG İstanbul 2019 Yürütme Kurulu toplantısında Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Matthias Finger, ICSG İstanbul 2019’da altyapılarda verimliliği artırmak için sayısız ve benzersiz fırsatlar sunulacağına değindi. ICSG İstanbul 2019 ile gelişmekte olan tüm ülkeler için fikirlerin faydaya dönüşmesine öncülük etmek istediklerini bildiren Finger ICSG İstanbul 2019'da geleneksel altyapı sınırlarının aşılacağını yeni ve farklı hizmetlerin bir araya geleceği bir Kongre ve Fuara tanıklık edileceğini ifade etti. Hızla değişen teknolojileri, ekonomik fırsatları ve toplum ihtiyaçlarının göz önünde tutarak organize edilen ICSG İstanbul 2019'un bir parçası olmaktan ve enerji devlerini bir araya getirmekten memnuniyet duyduğunu Yürütme Kurulu üyeleri ile paylaştı.

Dünya Enerjisine Yön Veren İsimler ICSG İstanbul 2019’da 

ICSG İstanbul 2019, Fransa Enedis Genel Sekreteri Michel Derdevet, Avusturya Cyber Grid Proje Müdürü Andraz Andolsek, Amerika Birleşik Devletleri Willdan Energy Solution Başkan Yardımcısı Dr. Mehdi Ganji, VITO Sürdürülebilir Enerji & Akıllı Şehirler Strateji Koordinatörü Guy Vekemans, IEEE PES Başkanı Prof. Dr. Saifur Rahman, 2015-2016 IEEE Asya&Pasifik Bölgesi Başkanı Ramakrishna Kappagantu, Hindistan Akıllı Şebekeler Federasyonu (GSGF) Başkanı Reji Kumar Pillai, Honeywell/W.R. Sweatt Teknoloji Yönetimi Başkanı Dr. Tariq Samad gibi global enerjiye yön veren isimleri konuşmacı olarak ağırlayacak.

Akıllı Enerjiye Dair Tüm Konular Konuşulacak

 ICSG İstanbul 2019'da gerçekleştirilecek bazı paneller;

  • IEEE PES Endüstri Paneli: Akıllı Şebekeler ve Şehirler için Stratejik Teknoloji Trendleri,
  • Akıllı Şebekeler ve Şehirlerde Ölçüm Altyapısı ve Veri Güvenliği Paneli,
  • Yenilenebilir Enerji Entegrasyonunun Artırılmasından Kaynaklanan Değişiklikler ve Fırsatlar konulu Almanya – Türkiye İşbirliği Paneli,
  • Akıllı Enerji Politikaları ve Regülasyon Paneli,
  • Akıllı Şehirlerin Yönetimi Paneli ve Akıllı Dağıtık Enerji Paneli'ne 

Akıllı Şehirlerde Sanayileşme, Gelecek Nesil Şebekeler ve İletişim Altyapıları, Dijital Şebekelerde İleri Jenerasyon Powerline Haberleşmeler, Akıllı Kentsel Devinim, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planında Akıllı Uygulama Fırsatları, Akıllı Şehir Mobilyaları, Bağlantılı Sistemler, DağıtımTarafı Enerji Verimliliği Fırsatları, Akıllı EnerjiAltyapısı ve Yeni Nesil Mobiliteve daha birçok konunun konuşulacağı ICSG İstanbul 2019 ayrıca enerji verimliliğini artırmak için fırsatlar sunacak.

ICSG İstanbul 2019 yurt içinden, dağıtım şirketlerinden, belediyeler, OSB'ler, üniversitelerden, enerji ve teknoloji firmalarından tüm sektör paydaşlarının yetkili isimlerini ağırlayacak. IEEE PES (Power & Energy Society) tarafından akredite edilmiş Türkiye'deki tek uluslararası kongre olan ve 'Uluslararası Bilimsel Kongre ve Uluslararası Fuarlar' unvanına sahip olan ICSG İstanbul 2019 ayrıca Türkiye'nin dünyaya tanıtılmasında rol alacak. ICSG İstanbul 2019, ayrıca Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Çin, Danimarka, Estonya, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Katar, Kırgızistan, Kongo Cumhuriyeti, Kore, Kuzey Kıbrıs, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Ruanda, Slovenya, Suudi Arabistan, Uganda, Yunanistan gibi ülkelerden gelecek olan heyetleri ağırlayacak.

7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.icsgistanbul.com web adresini ziyaret edebilirsiniz

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor