Blockchain Girişimi Colendi 2.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Merkezi olmayan yenilikçi kredi skorlama ve mikro kredi protokolü Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcı ve danışmanları arasında dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Detaylar haberimizde..

Merkezi olmayan yenilikçi kredi skorlama ve mikro kredi protokolü Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcı ve danışmanları arasında dünyaca ünlü isimler yer alıyor.

Avrupa’nın umut vadeden 10 blockchain girişimi arasında yer alan Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcıları arasında Boğaziçi Ventures, Next Ventures, Celebrus Capital gibi kuruluşlar, hem yatırımcı hem de danışman olarak ise Hasan Aslanoba (Aslanoba Capital), MasterCard MEA eski CEO’su Ram Chari,  Predera Kurucusu ve CEO’su Vamshi Ambati, NetMarble EMEA CEO’su Barış Özistek,  Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal, MIT’ten Prof. Dr. Deniz Yüret, Mert Utancak, Nasri Özel ve Serdar Oal gibi ekosistemin yakından tanıdığı isimler bulunuyor.

Tüm Dünyada Kullanılan Bir Platform Olmayı Hedefliyor

Yeni yatırım hakkında konuşan Colendi Kurucu Ortaklarından Mihriban Ersin Tekmen, “Ekip olarak dünyadaki en etkileyici ve işleyen blockchain girişimini hayata geçirdik. Bu teknolojinin gelecekte tüm iş yapış biçimlerini kökten değiştireceğine inanıyoruz. Bu inancımız yatırımcılar nezdinde de karşılık buldu. Yeni yatırım turumuzda dünyaca ünlü birçok ismin desteğini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok kısa süre geçmesine rağmen bir sonraki yatırım turumuzu 2019 Mayıs ayında, yine çok önemli isimlerin katılımlarıyla tamamlamayı planlıyoruz. Colendi olarak kredi skorlama yöntemlerinin herkes için daha erişilebilir olmasını sağlayarak, finansal araçlara ulaşımda katılımcı ve eşitlikçi çözümler sunmayı amaçlıyoruz. Milyonlarca insanın hayatına dokunan ve hayatını iyi yönde değiştiren bir teknoloji şirketi olarak tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir platform olmayı hedefliyoruz” dedi.

2.5 milyon dolarlık yatırım alan girişim Colendi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.colendi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor