KWORKS Hızlandırma Programına 2019 Başvuruları Başladı!

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS, yeni dönem “Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı” için başvuruları almaya başladı. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2019. Detaylar haberimizde..

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS, yeni dönem “Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı” için başvuruları almaya başladı. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2019.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek KWORKS Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı için başvurular başladı. 21 Nisan 2019 tarihine kadar başvuruların yapılacağı ‘Hızlandırma Programı’na yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimciler katılabilecek.

Program, girişim fikrini doğrulamış, şirketleşmiş ya da şirketleşmeye yakın, ürün-pazar uyumunu çalışan girişimcilere uygun destekler sunarken, ön hızlandırma programı ise girişim fikrinin pazar ve teknoloji doğrulaması üzerinde çalışan girişimler için destekler sunacak.

Yeni dönemde de büyüme ve yatırım alma potansiyeli yüksek girişimlere destek vermeyi hedefleyen ve teknolojik odak alanına dijitalleşmeyi alan KWORKS yapay zeka, makine öğrenmesi, büyük veri, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi teknolojileri kullanarak dijital dönüşümü hızlandıracak girişimleri programlarına katılmaya davet ediyor. Pazar odak alanlarında ise bu teknolojilerin uygulanabileceği ulaşım, lojistik, finans, eğitim, sağlık, enerji, perakende, gıda, tarım, savunma gibi pazarlardaki ihtiyaçlara çözüm sunan yenilikçi girişimlerin başvuruları KWORKS’ün önceliğinde olacak.

Hızlandırma ve Ön Hızlandırma programına ilişkin değerlendirmede bulunan KWORKS Direktörü Dr. Mahmut Özdemir, yüzlerce başvuru içinden sadece 6 girişimi hızlandırma programına 6-10 arası girişimi de ön hızlandırma programına seçtikleri için, başvuru yapan girişimlerin başvurularında çok net bir şekilde mevcut performans göstergelerini ve geleceğe yönelik hedeflerini anlatmaları gerektiğini belirtti.

KWORKS, programlarına kabul edilen girişimlere Türkiye’nin en kapsamlı ve girişime özelleşmiş destek paketlerinden birini sunuyor. Merkezi konumdaki Şişli kampüsünde çalışma alanı, alanlarında uzman mentorlara erişim, girişimlerin farklı aşamalardaki ihtiyaçlarına özel tasarlanan eğitimler, Amazon, Microsoft, Koç Sistem gibi paydaşlardan teknolojik altyapı desteği, melek yatırımcılara ve girişim sermayedarlarına erişim ve Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’ndeki ortak çalışma alanından yararlanma gibi desteklerden programlara kabul edilen girişimciler yararlanabilecekler. Girişimciler program kapsamında, Turkcell, Microsoft ve Amazon gibi önemli çözüm ortaklarının sunduğu desteklere erişim imkanı da yakalayacaklar. Arçelik, Inventram, Yapı Kredi, Koçfinans, Koç ZER, Eczacıbaşı ve TOFAŞ gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yöneticileri ile bir araya gelme olanağı bulacaklar. Ayrıca, her sene olduğu gibi 2019 yılında da KWORKS Demo Day’de girişimciler yatırımcı ve kurumsal iş ortaklarına sunum yapmak için sahneye çıkacak.

Unutmayın, yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimcilerin katılabileceği ‘Hızlandırma Programı’na başvurular, 21 Nisan 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

KWORKS Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz kworks.ku.edu.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor