İngilizce Konuşmanızı Kolaylaştıran Girişim: CoSpeak!

Günümüzde ingilizce bilip konuşamayan ya da konuşurken çekinen bir sürü insan var. İşte tamda bu noktada ingilizce pratiği yapmak isteyen kişiler ile farklı ülkelerden yabancı eğitmenleri bir araya getiren bir platformu huzurlarınıza sunuyoruz. Detaylar haberimizde..

Günümüzde ingilizce bilip konuşamayan ya da konuşurken çekinen bir sürü insan var. Ve bu algı bir türlü kırılmış değil, özellikle de yeni öğrenenler için. İşte tamda bu noktada ingilizce pratiği yapmak isteyen kişiler ile farklı ülkelerden yabancı eğitmenleri bir araya getiren bir platformu huzurlarınıza sunuyoruz.

TÜBİTAK tarafından Sosyal Girişimcilik alanında da 1. lik ödülüne layık görülen öğrenci tabanlı CoSpeak girişimi, dil okullarından farklı olarak ingilizce öğretmez geliştirir. Var olan ingilizcenizi en iyi şekilde geliştirmenize olanak sağlar. Girişim insanların kendilerini baskı altında hissetmeyeceği, derste kendi fikirlerini dile getirirken aynı zamanda başkalarının fikirlerinden de yararlanabileceği samimi ve keyifli bir ortam hazırlar.

İngilizcesini geliştirmek isteyen kişileri seviyelerine göre, maksimum 4 kişilik gruplar halinde yabancı eğitmenler eşliğinde İstanbul'un (Beşiktaş, Kadıköy, Mecidiyeköy v.b) merkezi semtlerinde bulunan nezih kafelerinde buluşturup 1 saat boyunca konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine imkan verir. Katılımcılar, kendilerine uygun saati ve lokasyonu seçip dersleri websitesi üzerinden alabiliyorlar. Aynı zamanda websitesi üzerinden, eğitmenlerin bilgilerine ve işlenecek dersin konularını önceden inceleyebiliyorlar. Ders sonunda ise eğitmenler, site üzerinden katılımcılara geri bildirimler vererek gelişimine yardımcı oluyorlar.

CoSpeak hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.cospeakapp.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.782 kişi okudu.
Kategori: Eğitim / Üniversite, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Ertaş Hakkında
Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yapan Ertaş, aldığı iş hayatına akademisyen olarak devam etme kararı ile Şubat 2020 itibairyle Beykent Üniversitesi Lojistik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor