Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
EY Dünya Yılın Girişimcisi Yarışmasında Türkiye’yi O İsim Temsil Edecek!

Türkiye’de bu yıl 11’incisi düzenlenen ‘EY Yılın Girişimcisi’ programının Türkiye ayağı sonuçlandı. 5–9 Haziran 2019 tarihlerinde Monako’da düzenlenecek 'EY Dünya Yılın Girişimcisi' yarışmasında Türkiye’yi Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar temsil edecek.

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY tarafından 30 yılı aşkın süredir düzenlenen ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ‘EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi’ programının dünya finalinde ülkemizi temsil edecek isim  Acıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar oldu. 

Bu yıl Türkiye programına yeni eklenen “Yılın Kadın Girişimcisi” ve “Yılın Start-Up Şirketi” kategorilerinin birincileri de Mart ayında jüri tarafından ayrıca belirlenecek. “EY Yılın Girişimcisi” ödülü ile birlikte “Yılın Kadın Girişimcisi” ve “Yılın Start-Up Şirketi” ödüllerinin sahiplerini bulacağı ödül töreni ise Nisan ayı içinde gerçekleştirilecek.

Peki Mehmet Ali Aydınlar Kimdir?

1981 yılında mali müşavirlik ofisini kurarak iş hayatına başlayan Mehmet Ali Aydınlar, 1991 yılında, danışmanlığını yaptığı 50 yataklı bir semt hastanesi olan Acıbadem Hastanesi’nin yüzde 10 hissesini alarak kuruluşunda ortak oldu; böylece sağlık sektörüne adım attı. 1993 yılında ise hastanenin çoğunluk hissesini ve yönetimini devraldı.

Bugün Türkiye, Makedonya, Bulgaristan ve Hollanda olmak üzere 4 ülkede 22 hastane 15 tıp merkezi ve 23.000 çalışanıyla sağlık hizmeti sunan, ayrıca 30 health point noktası ile 19 ülke ve 28 Şehirde Türkiye’yi temsil edenAcıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı.

Aynı zamanda 2012 yılından itibaren dünyanın halka açık en büyük ikinci özel sağlık zinciri olan IHH Healthcare Berhad’ın ana ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Ali Aydınlar, kurucusu olduğu Acıbadem Üniversitesi’nin de Mütevelli Heyeti Başkanı.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.764 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Girişimcilik Ekosistemi, İş Dünyası, Uluslararası / Global, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız