EY Dünya Yılın Girişimcisi Yarışmasında Türkiye’yi O İsim Temsil Edecek!

Türkiye’de bu yıl 11’incisi düzenlenen ‘EY Yılın Girişimcisi’ programının Türkiye ayağı sonuçlandı. ​Monako’da düzenlenecek 'EY Dünya Yılın Girişimcisi' yarışmasında Türkiye’yi Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar temsil edecek. Detaylar Haberimizde

Türkiye’de bu yıl 11’incisi düzenlenen ‘EY Yılın Girişimcisi’ programının Türkiye ayağı sonuçlandı. 5–9 Haziran 2019 tarihlerinde Monako’da düzenlenecek 'EY Dünya Yılın Girişimcisi' yarışmasında Türkiye’yi Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar temsil edecek.

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY tarafından 30 yılı aşkın süredir düzenlenen ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen ‘EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi’ programının dünya finalinde ülkemizi temsil edecek isim  Acıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar oldu. 

Bu yıl Türkiye programına yeni eklenen “Yılın Kadın Girişimcisi” ve “Yılın Start-Up Şirketi” kategorilerinin birincileri de Mart ayında jüri tarafından ayrıca belirlenecek. “EY Yılın Girişimcisi” ödülü ile birlikte “Yılın Kadın Girişimcisi” ve “Yılın Start-Up Şirketi” ödüllerinin sahiplerini bulacağı ödül töreni ise Nisan ayı içinde gerçekleştirilecek.

Peki Mehmet Ali Aydınlar Kimdir?

1981 yılında mali müşavirlik ofisini kurarak iş hayatına başlayan Mehmet Ali Aydınlar, 1991 yılında, danışmanlığını yaptığı 50 yataklı bir semt hastanesi olan Acıbadem Hastanesi’nin yüzde 10 hissesini alarak kuruluşunda ortak oldu; böylece sağlık sektörüne adım attı. 1993 yılında ise hastanenin çoğunluk hissesini ve yönetimini devraldı.

Bugün Türkiye, Makedonya, Bulgaristan ve Hollanda olmak üzere 4 ülkede 22 hastane 15 tıp merkezi ve 23.000 çalışanıyla sağlık hizmeti sunan, ayrıca 30 health point noktası ile 19 ülke ve 28 Şehirde Türkiye’yi temsil edenAcıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı.

Aynı zamanda 2012 yılından itibaren dünyanın halka açık en büyük ikinci özel sağlık zinciri olan IHH Healthcare Berhad’ın ana ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Ali Aydınlar, kurucusu olduğu Acıbadem Üniversitesi’nin de Mütevelli Heyeti Başkanı.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor