Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Geliştiren Startup'ları Paris'e Gidiyor

Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim & teknoloji girişimcileri tarafından kurulan girişim Hello Tomorrow’un Uluslararası Deep-tech Zirvesi "Hello Tomorrow Global Summit", bu yıl 5’inci kez düzenleniyor. 

119 ülkeden 4500 girişimcinin başvurduğu, dünyanın en kapsamlı global deep-tech girişimcilik zirvesi “Hello Tomorrow Global Summit”, bilim ve teknoloji tabanlı girişimciliğin liderlerini bu yıl 5’inci kez Paris’te bir araya getiriyor.

Türkiye’nin Finalist Deep-tech Startup’ları Paris’e Gidiyor

14 – 15 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan zirvede dünyayı bilim ve teknoloji ile değiştirmeye hazırlanan 1000 deep-tech startup kurucusu, 800 bilim inovatörü, 400 endüstri lideri, 200’den fazla CV ve CVC yatırımcılar bir araya gelmeye hazırlanıyor. Deeptech ekosisteminin Davos’u olarak anılan zirveye, Türkiye’ye özel düzenlenen yarışma ile 119 ülkeden 4500 başvurunun arasından seçilen 4 kategorinin kazanan girişimcileri de katılıyor. Bu girişimler sırası ile Enerji ve Çevre” kategorisinde “NanoMatTR” (finalist), “Sağlık ve Biyoteknoloji” kategorisinde “Interact Medical Technologies”, Endüstri ve Yeni Materyaller” kategorisinde “B-PREG” ve “Veri ve Yapay Zeka” kategorisinde “TAZI.AI (TAZI Bilişim)”. Bu girişimler ve kurucularının yanısıra Türkiye’den rekor sayıda startup, Hello Tomorrow Global Summit’te ülkemizi temsil edecek.

İki gün boyunca 4 ayrı salonda Main Stage, Deeptech Academy, Startup Showcase, Challenge Stage farklı alanlardaki deep-tech ekosistem lider ve inovatörlerinin sahne alacağı zirvede,

  • Harvard Üniversitesi’nden sentetik biyolojinin kurucusu olarak bilinen Prof. Dr. George Church, “Nesli tükenmiş türleri genetik mühendisliği ile hayata döndürmek - Bringing extinct species back to life through genetic engineering”,
  • IBM Research Frontiers’tan Heike Riel kuantum hesaplama konusunda “Unleashing the power of Quantum Computing”,
  • Modern Meadow’dan Andras Forgacs Yeni Materyaller hakkında “Biofabrication transforming the world of materials”,
  • Yapay zeka duayenlerinden Dr. Joanna Bryson ise yapay zekanın etiğini ele alacağı “Studying AI’s ethical challenges”

başlıklı konuşmaları ile zirveye damga vuracak.

Hello Tomorrow Turkey

Hello Tomorrow Global Summit hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.hello-tomorrow.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.003 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, Girişimcilik Hikayeleri, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız