Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Yerli Dijital Para Girişimi Coiny, 10 Milyon TL'lik Yatırım Aldı

Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için kolay, hızlı ve güvenilir ürünleri üreten yerli dijital para şirketi Coiny, 10 milyon TL’lik yeni yatırım turunu 2019’un Şubat ayında kapattı.  

Yapılan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan şirket CEO’su Ayberk Kuday, “İlk tur yatırımımızı 2018 Ağustos ayında tamamlamıştık. 10 milyon TL’lik yeni yatırım turunu da 2019 Şubat ayında kapattık. Kurucularımız arasında Selim Canbazoğlu, Kemal Kocabıyık; yatırımcılarımız arasında; Serdar Oal, Nasri Özel ve Mert Utancak; Danışma Kurulumuzda ise ininal’ın Kurucusu ve Colendi’nin CEO’su Bülent Tekmen, Serkan Ömerbeyoğlu ve Tolga Yücel gibi sektörün yakından tanıdığı isimler yer alıyor. Yatırımcılarımız ve danışmanlarımız hem vizyon olarak hem de yönetim süreçlerinde bize büyük katkılar sunuyor” dedi.

Yeni Yatırımlar İle Ortadoğu Bölgesinde Büyümeyi Hedefliyor

Küresel çapta dünyanın ilk 3 dijital varlık platformundan biri olmak için yola çıktıklarını belirten Kuday, “2019’da yakın coğrafyamızda özellikle Ortadoğu bölgesinde hızlıca büyümeyi hedefliyoruz. Bu bölgede Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelik verdiğimiz ülkelerden birkaçını oluşturuyor. Yeni yatırımımızı yurt dışı açılımımızın finansman süreçlerinde kullanacağız. Gerek olası regülasyonlara tam uyumlu altyapımız gerekse sunduğumuz hizmetle bu süreci kolaylıkla yürüteceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Coiny hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.coiny.io web adresini ziyaret edebilrsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.523 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Dijital Paralar, Girişim Gelişmeleri, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız