Lonca Girişimcilik Merkezi, 4. Dönem İçin Projelerinizi Bekliyor!

Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi’nde dördüncü dönemin başvuru kabul süresi başladı. Genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategorideki başvurular 8 Mart 2019 Cuma gününe kadar yapılabilecek. Detaylar Haberimizde..

Teknoloji odaklı yeni fikirlerin desteklenmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi’nde dördüncü dönemin başvuru kabul süresi başladı. Genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategorideki başvurular 8 Mart 2019 Cuma gününe kadar yapılabilecek. 

Teknoloji odaklı yeni fikirleri desteklenip geliştirilmesi ve ticari faaliyete dönüştürülerek ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Kuveyt Türk tarafından Workinton işbirliğiyle hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi’nde dördüncü dönem başvuruları alınmaya başladı. Lonca Girişimcilik Merkezi’ne genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategoride başvuru kabul ediliyor.

Peki Kategoriler Hangi Alanları Kapsıyor?

  • Genel kategoriye yazılım, bilgi güvenliği, robotik, büyük veri, nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulama, öğrenen cihazlar (machine learning), sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), oyun geliştirme veya görüntü işleme üzerine bir projeye sahip olan tüm girişimciler başvurabiliyor.
  • FinTech kategorisinde ise ödeme sistemleri, blockchain, dijital cüzdan, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, kitle fonlama gibi finansal teknolojiler üzerine geliştirilen projeler değerlendiriliyor. Başvurularda, girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriter gözetilerek değerlendirme yapılıyor.

Dördüncü döneminde 10 yeni girişime destek vermeyi amaçlayan Lonca Girişimcilik Merkezi, başvuruları online olarak kabul edecek. Her dönem yüzlerce başvurunun alındığı merkezde jüri üyeleri, girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriteri göz önünde bulundurarak değerlendirmelerini yapıyor. Girişimciler, dördüncü döneme yoğun ilgi gösteriyor.

Dört Şehirdeki 15 Lokasyonda Çalışma İmkânı

Proje kapsamında altı ay boyunca startup’lara eğitim, proje bazlı mentorluk, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti veriliyor. Workinton işbirliğiyle hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi’nde, girişimcilere Workinton’un İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki 15 farklı lokasyonunda uygun çalışma ortamları sağlanıyor. 40.000 TL’ye kadar hibe, cihaz geliştiren girişimcilere Ar-Ge desteği, FinTech’ler için API ve girişimcilere uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etme ve yurtdışı etkinliklere katılım konusunda destek imkanı da, Lonca Girişimcilik Merkezi’nin sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alıyor. Lonca girişimcileri ayrıca, startup’lara yatırım amacıyla Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım ortaklığında kurulan Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na başvuru konusunda da önceliğe sahip oluyor.

“40 Bin TL’ye Kadar Hibe Veriyoruz”

İlk iki döneminde toplam 17 girişimcinin mezun olduğu Lonca Girişimcilik Merkezi’nde üçüncü dönem eğitimleri 11 ekiple devam ediyor. Lonca Girişimcilik Merkezi’nin her geçen dönemde ekosistem tarafından sevilen ve destek olunmaya çalışılan bir marka olduğunu dile getiren Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, “İletişim ağını girişimcilerimizin faydasına olacak şekilde artırmaya ve derinleştirmeye gayret gösteriyoruz. Üçüncü dönemden itibaren her bir girişimin performanslarını takip ederek 40 bin TL’ye kadar hibe veriyoruz. Ayrıca yurt dışına hazır olan girişimlerin fuar ve etkinliklere katılmalarına da yardımcı olmayı planlıyoruz. Şu anda başvurularını kabul ettiğimiz dördüncü dönemde de girişimcilere ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Girişimciliğe ilgi duyan ve projesini hayata geçirmek isteyen herkese kapısı açık olan Lonca Girişimcilik Merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.loncagirisim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor