Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
2019’da Girişimciliğin Odağında Sağlık Teknolojileri Olacak

Türkiye’de yeni yılda melek yatırımcılığın odağında sağlık teknolojisi girişimleri “Life Science Startups” olacak. Hem Türkiye’de hem de dünyada melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum’un Türkiye Ofisi Genel Müdürü Esra Talu,  büyük ölçekli kurumsal şirketlerin sağlık teknolojileri girişimlerine artan şekilde ilgileri olduğuna dikkat çekti.

Son yıllarda girişim anlamında önemli adımların atıldığı Türkiye’de yeni yılda sağlık teknolojileri “Life Science Startups” alanında yapılan yatırımlar ivme kazanacak. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum Türkiye’nin Genel Müdürü Esra Talu, “Sağlık konusunda büyük ölçekli kurumsal şirketlerin sağlık teknolojisi girişimleri ile hem yatırım hem de işbirliği konusunda artan şekilde ilgileri var. Türkiye’deki sağlık teknolojisi girişimleri hem sayı hem de kalite olarak her geçen yıl sürekli gelişiyor” dedi. Bununla birlikte seyahat alanında girişimlerin “Travel Startups” ile bir diğer trend olacağını dile getiren Talu, yapay zeka tarafında ise girişimlerinin teknoloji geliştirme tarafı ile değil ‘ürün-pazar uyumu’ tarafında ciddi başarılar sağlanması durumunda yükselişini sürdüreceğini kaydetti.

“Ortak Yatırım ve Tamamlayıcı Yatırım Artacak”

Girişim alanında bunlar olurken bir diğer taraf olan yatırımcı tarafında da önemli değişimler söz konusu. Esra Talu, 2019 yılında melek yatırımcılık alanında yatırımcı kurumlar arasında “ortak yatırım” (co-investment) ve “tamamlayıcı yatırım” gibi finansal işbirliği modellerin daha da artacağını söyledi.

2019 yılında girişimcilik ekosistemi hakkında da bilgi veren Esra Talu, girişimcilerin zor geçeceği öngörülen 2019’da odağını yerel pazardan uluslararası pazara çevirmesinin önemine dikkat çekti. Talu, “Hem girişim hem yatırım tarafında uluslararası pazarlarla iletişim kurmak ve uluslararası işbirliği kurmak çok kritik bir rol oynuyor. Kurumsal olarak uluslararası boyut kazanmak ve ürün tarafında da küresel müşterilerinin ihtiyaçlarına da hitap etmek çok önemli” diye konuştu

Keiretsu Forum Türkiye kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.242 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Girişimcilik Ekosistemi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız