Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
250 Milyar Dolarlık Global Melekler Türkiye’de Buluşuyor!

Dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan WBAF Dünya Melek Yatırım Forumu, World Congress 2019’de eş zamanlı yapacağı 5 önemli zirve ile dünyanın dört bir yanından gelen 1000'den fazla delege ve 80 ülkenin katılımı ile İstanbul’da bir ilke daha imza atacak.

Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi 2019,  erken aşama yatırımcılığının Oscar’ları olarak kabul edilen WBAF World Excellence Awards ile Swissotel The Bosphorus’ta dünyanın en iyilerini dünyaya tanıtacak.

Dünyanın önde gelen borsaları, varlık fonu yöneticileri, ortak yatırım fonları, servet yönetim şirketleri, aile ofisleri , özel bankacılık birimleri, teknopark yöneticileri, +100 milyon dolar değerindeki şirketlerin uluslararası CEO’ları, melek yatırımcılar, VC’ler ve 20 ülkeden bakanın katılacağı WBAF World Congress 2019 Türkiye’yi uluslararası sermaye piyasalarının hub center’ı haline getiriyor.

Bu yıl ilk kez startup’lar dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılara ana sahnede sunum yaparak işlerini büyütmek için finansman sağlamaya çalışacak. Kongrenin ikinci günü düzenlenecek GFRS – Global Fundraising Stage /  Küresel Fon Bulma Sahnesi ile girişimcilere çok büyük bir fırsat veriliyor.

Melek Yatırımcılık Dünya Çapında Bir Patlama Yaşıyor

Avrupa’da erken dönem yatırımlarının %90’dan fazlası Melek Yatırımcıların sermayeleri ile karşılanıyor. Melek Yatırım piyasasının büyüklüğü Avrupa’da 9.8 Milyar Euroyu, ABD ve Kanada’da ise 26 Milyar doları aşmış durumda. 2020 yılında dünyadaki erken dönem yatırım piyasası büyüklüğünün 50 milyar doları aşacağı beklenmekte. 50 milyar dolarlık Melek Yatırım piyasası sonraki 5 ila 7 yıl içinde yaklaşık 250 milyar dolarlık bir çıkış imkanı doğurmakta.

OECD raporları, dünya ekonomisinin %96’dan fazlasının KOBİ’ler, Girişimciler ve start-up’lar tarafından oluşturulduğunu göstermekte. Birçok devlet, yeni iş alanlarının ve toplumsal adaletin oluşturulabilmesinde erken dönem yatırım piyasasının önemini kavramış ve dolayısı ile yeni kurallar ve regülasyonlar yoluyla Melek Yatırımcılar, Kurumsal Risk Sermayesi Şirketleri ve Start-up’lara vergi kolaylıkları getirmeye başlamış bulunuyıular. Türkiye’de melek yatırımcılık devlet desteği %75 oranı ile dünyanın en yüksek oranı.

Dünya Melek Yatırım Kongresi (World Congress of Angel Investors) hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.wbaf2019.istanbul ve wbaf2019.istanbul/GFRS-2019-About web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.381 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, Girişimcilik Ekosistemi, İş Dünyası, Uluslararası / Global, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız