250 Milyar Dolarlık Global Melekler Türkiye’de Buluşuyor!

Dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan WBAF Dünya Melek Yatırım Forumu, World Congress 2019’de eş zamanlı yapacağı 5 önemli zirve ile dünyanın dört bir yanından gelen 1000'den fazla delege ve 80 ülkenin katılımı ile İstanbul’da bir ilke daha imza atacak. Detaylar

Dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan WBAF Dünya Melek Yatırım Forumu, World Congress 2019’de eş zamanlı yapacağı 5 önemli zirve ile dünyanın dört bir yanından gelen 1000'den fazla delege ve 80 ülkenin katılımı ile İstanbul’da bir ilke daha imza atacak.

Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi 2019,  erken aşama yatırımcılığının Oscar’ları olarak kabul edilen WBAF World Excellence Awards ile Swissotel The Bosphorus’ta dünyanın en iyilerini dünyaya tanıtacak.

Dünyanın önde gelen borsaları, varlık fonu yöneticileri, ortak yatırım fonları, servet yönetim şirketleri, aile ofisleri , özel bankacılık birimleri, teknopark yöneticileri, +100 milyon dolar değerindeki şirketlerin uluslararası CEO’ları, melek yatırımcılar, VC’ler ve 20 ülkeden bakanın katılacağı WBAF World Congress 2019 Türkiye’yi uluslararası sermaye piyasalarının hub center’ı haline getiriyor.

Bu yıl ilk kez startup’lar dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılara ana sahnede sunum yaparak işlerini büyütmek için finansman sağlamaya çalışacak. Kongrenin ikinci günü düzenlenecek GFRS – Global Fundraising Stage /  Küresel Fon Bulma Sahnesi ile girişimcilere çok büyük bir fırsat veriliyor.

Melek Yatırımcılık Dünya Çapında Bir Patlama Yaşıyor

Avrupa’da erken dönem yatırımlarının %90’dan fazlası Melek Yatırımcıların sermayeleri ile karşılanıyor. Melek Yatırım piyasasının büyüklüğü Avrupa’da 9.8 Milyar Euroyu, ABD ve Kanada’da ise 26 Milyar doları aşmış durumda. 2020 yılında dünyadaki erken dönem yatırım piyasası büyüklüğünün 50 milyar doları aşacağı beklenmekte. 50 milyar dolarlık Melek Yatırım piyasası sonraki 5 ila 7 yıl içinde yaklaşık 250 milyar dolarlık bir çıkış imkanı doğurmakta.

OECD raporları, dünya ekonomisinin %96’dan fazlasının KOBİ’ler, Girişimciler ve start-up’lar tarafından oluşturulduğunu göstermekte. Birçok devlet, yeni iş alanlarının ve toplumsal adaletin oluşturulabilmesinde erken dönem yatırım piyasasının önemini kavramış ve dolayısı ile yeni kurallar ve regülasyonlar yoluyla Melek Yatırımcılar, Kurumsal Risk Sermayesi Şirketleri ve Start-up’lara vergi kolaylıkları getirmeye başlamış bulunuyıular. Türkiye’de melek yatırımcılık devlet desteği %75 oranı ile dünyanın en yüksek oranı.

Dünya Melek Yatırım Kongresi (World Congress of Angel Investors) hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.wbaf2019.istanbul ve wbaf2019.istanbul/GFRS-2019-About web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor