Orhan Aydın; ASKON’da Ortak Ruhi Şekillenme Kazandı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin 11. Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi. Rakip iki listenin kıyasıya yarıştığı seçimi Orhan Aydın ve listesi kazandı. Detaylar haberimizde..

Türkiye genelinde 24 Şube, 9 temsilcilik, yurt dışında 11 temsilcilik ile 5 bin üye iş adamı 15 bin üye işletmeyi bünyesinde barındıran Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin 11. Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi. Birçok ilklerin yaşandığı genel kurulda toplam 400 delege oy kullandı. Rakip iki listenin kıyasıya yarıştığı seçimi Orhan Aydın ve listesi kazandı. 

Kurulduğu 1998 yılından bu yana genel kurullarında hep tek liste ve tek adayla gidilen ASKON’da, 11. Olağan Genel Kurul’da mevcut Genel Başkan Hasan Ali Cesur ve ASKON Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın’ın listeleri yarıştı. Genel Kurul’da yaşanan ilklerden birincisi Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerinde oldu. Divan Kurulu’nu yöneten Başkan İbrahim Doğan Salman, Başkan Yardımcıları Av. Selim Yılmaz, Ali Küçük ve kâtip Abdurrahman Ateş ortak listeden belirlendi. 400 Delegenin oy kullandığı seçimde Orhan Aydın 205, Hasan Ali Cesur ise 195 oy aldı. ASKON tarihinde ilk defa iki adayın yarıştı genel kurulda Orhan Aydın, ASKON Genel Başkanı seçildi.

Eski ve Yeni Başkanlardan "Hedef güçlü ASKON" Mesajı

11. Olağan Genel Kurul sonuçlarının divan başkanlığınca açıklanması sonrası yapılan açıklamalarda güçlü ASKON vurgusu yapıldı. Mevcut Genel Başkan Hasan Ali Cesur ve seçimi kazanan  Orhan Aydın birbirlerini tebrik ederek, güçlü ASKON vurgusu yaptı.

Hasan Ali Cesur seçim sonrası yaptığı konuşmasında seçim sonucunun vatanımıza, milletimize, hayırlı olsun temennisinde bulunarak, bundan sonraki süreçte de birlikte ASKON’un başarısı için çalışacağının mesajını verdi. ASKON’un yeni Genel Başkanı Orhan Aydın’da Hasan Ali Cesur’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, kazananın ASKON olduğunu belirtti ve hep birlikte ülkemiz ve milletimiz için faydalı çalışmalara imza atacağız dedi.

Yeni Başkan Orhan Aydın'dan Yerli ve Millilik Vurgusu

Yeni Genel Başkan Aydın, “İki farklı listenin kıyasıya yarıştığı genel kurulumuzda ülkemize ve ekonomimize hizmet aşkı üzerine kurulu bir vizyona sahip ASKON ruhu ve tüm üyelerimizin ortak ruhi şekillenmesi kazanmıştır. Milli ve manevi değerlerimizin verdiği güçle ASKON Türkiye’nin yarının inşasında ‘yerli ve milli’ anlayışıyla önemli görevler üstelenecektir” diye konuştu.

Yeni ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın Kimdir?

Orhan AYDIN, Ankara doğumlu olup Aslen Sivas’ın Akıncılar ilçesindendir. Orta Öğretimini Eyüp İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans Eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde, İktisat bölümünü tamamlayarak, Kanada’da MBA programını akabinde de İstanbul Üniversitesinin İktisat bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak YÜKSEK İKTİSATÇI unvanını aldı, hâlihazırda İstanbul Üniversitesi İktisat Anabilim dalında Doktora tez çalışmalarını sürdürmekte. İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini konuşabilmekte. Evli ve 3 çocuk babasıd.

İstanbul Esenyurt ilçesinde, OMA IPLIK A.Ş. adında iplik üretim tesisleri bulunmakta olup Türkiye’de sektöre yün veren OMAFIL markası ile işlerine devam etmekte.

ASKON’da 2014-2017 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak Yeni Yatırımlar Komisyon Başkan Yrd. ve 2016-2017 yılı içerisinde Kurum Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2017 yılında yapılan ASKON Genel Kurulu sonrası Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Hali hazırda İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu görevleri devam etmekte. 

ASKON 11. Olağan Genel Kurulu sonrası ASKON’un yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor;

Genel Başkan Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Mehmet Bilici, Abdulkadir Kurt, Mehmet Özkartal, Ali Küçük, Muhammet Ali Öz, Adem Batur, Muhtar Bora Çakmak, Bekir Aydın, Murat Taş, Cihat Akın Aslan, Murat Vural, Emre Tonkuş, Mustafa Mertcan, Engin Gülamoğlu, Mustafa Nejat Güneri, Ercan Vergili, Mutlu Armağan, Galip Tiryaki, Namık Aykut Marangoz, Gökhan Özyurt, Necati Ermiş, Gökhan Yavuzer, Hakan Bükim, Halit Temtek, Süleyman Gürsoy, Hasan Beşpınar, Süleyman Kaya, İsmail Purtuloğlu, Volkan Kahraman.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.953 kişi okudu.
Kategori: Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor