Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Ankara'dan İstanbul'a "Güzel" Bir Girişimcilik Öyküsü

Birbiriyle ilgili birçok farklı iş kolunu barındıran ve rekabetin yoğun olduğu güçlü bir pazara dönüşen güzellik sektörü, yeni liderler tarafından domine ediliyor. 37 yıl önce güzellik sektöründe küçük bir işletmeyle başlayan serüvenini büyük bir başarı hikayesine dönüştüren Ergül Keskin, Türkiye'de güzellik sektörünün önemli isimleri arasında yer alıyor.

Başladığı noktadan Ankara'nın en iyisine yükselen sonrasında ise İstanbul yolculuğuna devam eden Ergül Keskin'in en büyük amacı sektöre profesyonel bir bakış kazandırmak.

Türkiye'nin İlk Kalıcı Makyaj Akademisini Kurdu

Türkiye'nin profesyonel anlamda ilk kontür makyaj uygulama ve eğitim akademisinin kurucusu olan aynı zamanda dünyaca ünlü Long Time Liner Conture Make-up markasının Türkiye distribütörü Ergül Keskin, istikrarlı yükselişini sürdürüyor.

Girişimcilik öyküsünü bir zafere dönüştüren Ergül Keskin'in sektörde kalıcı olmasını sağlayan en önemli parametrelerin başında aldığı eğitim geliyor. Almanya'da büyüyen Ergül Keskin, burada kuaförlük ve güzellik uzmanlığı eğitimi alarak farklı ve özgün bir bakış açısı kazandı. İçinde yetiştiği Batı kültürünün anlayış ve disiplinine sahip olan Ergül Keskin, eğitimini yenilikçi vizyonuyla harmanlayarak güçlü bir yapı oluşturdu. Ülkemizde kalıcı makyaj üzerine yapılan eğitim çalışmalarının hız kazanması gerektiğini düşünün Keskin, Türkiye'nin ilk kalıcı makyaj akademisini kurarak, kalıcı makyaj eğitimini getiren ilk kişi oldu. Bu anlamda işini sevgi ve istekle yapmak isteyen kişilere verdiği eğitimlerle meslek öğreten Ergül Keskin ve ekibi, bunun yanı sıra sektöre eğitimli profesyoneller kazandırmaya devam ediyor.

"Güzellik Tutkusunun Peşinden Gidiyoruz"

Güzellik yolculuğunu sürdürülebilir bir başarıya dönüştüren Keskin; "Güzellik sektörü tarih boyunca var olmuş ve gelişmesini sürdüren güçlü bir alan. Bu gücü ve ivmeyi besleyen en önemli etkenlerin başında yaşam standartlarındaki değişim, ulaşılabilirlik seviyesinin uygun noktalara gelmesi ve kadınların güzelliğe olan tutkuları geliyor. Biz Ergül Keskin markası olarak, bu tutkunun peşinden gidiyor, uluslararası standartları rehber kabul ediyor ve işimizi en iyi şekilde yapmayı hedefliyoruz. 37 yıllık geçmişimiz ve eğitimin bu alandaki gerekliliğine olan inancımızla sektöre profesyonel bir bakış kazandırmayı misyon ediniyoruz. En önemlisi de güzelliğin uzman ellerden kaliteli bir biçimde çıkması ve yorumlanması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

"Güzellik Anlayışı Değişiyor"

Son trendleri değerlendiren Ergül Keskin; "Güzellik endüstrisi farklı standartlar yaratarak, yeni trendler ortaya koyuyor. Her ne kadar global merkezli abartılı uygulamaları görmek mümkün olsa da doğal güzellik algısı giderek daha fazla önem kazanıyor. " dedi.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 989 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Başarı Hikayeleri, Hizmet Sektörleri, Kadın Girişimciler
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız