Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
İşletmelerini Kurmak İsteyen Web Profesyonellerine Öneriler

Küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, kendi küçük işletmelerini kurmakta olan web profesyonelleri için müşteri iletişimi üzerine öneriler paylaştı. GoDaddy, web profesyonellerinin müşterilerinin teknik bilgilerini ve genel çalışma felsefelerini göz önüne alarak daha hedefli ve faydalı iletişim kurabileceklerini belirtti.

GoDaddy, web profesyonellerine kendi küçük işletmelerini kurarken yardımcı olacak iletişim önerileri paylaştı. GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak, “Müşteriler, web profesyonellerinin kendilerine yetkinlik ve rehberlik sunmasını bekliyor. İşleri yapacak birinin yanı sıra iyi anlaşabilecekleri, ihtiyaçlarını anlayarak kendilerine yol gösterecek birini arıyorlar. Müşterileri, web profesyonellerinin işinin en önemli parçası. Müşteri kazananmalarına yardımcı olmak için de web profesyonellerinin ürün ve hizmetlerini satabilmeleri gerekiyor. Bu da müşterilerine neden doğru tercih olduklarını ve onlara ne sunabileceklerini anlatabilmeleri anlamına geliyor. Bu yüzden, iletişim kurarken gerekli yetkinlik ve uzmanlığa sahip olduklarını göstermeleri ve teknik uzmanlığı olmayan müşterileri için doğru hitap şekline sahip olmaları gerekiyor” dedi.

Müşterilerinizle Aranızda Bağ Kurmak İçin Onlar Gibi Düşünün

GoDaddy’nin vurguladığı üç temel unsur “karşınıza çıkabilecek her şey için hazırlıklı olun”, “bol bol iletişim kurun” ve “kolay anlaşılır hale getirin.”

  • Karşınıza çıkabilecek her şey için hazırlıklı olun: Tıpkı bir sınava hazırlanır gibi, görüşmenizde ihtiyacınız olabilecek kaynakları önceden toparlayıp düzenlediğinizden emin olun. Buzları eritmek için görüşmeyi sohbet havasında başlatın ve müşterinizi yakından tanımaya başlayın; görüşmenin devamında ise müşterinizin online varlığı için belirlediği hedefler üzerine konuşun.
  • Kolay anlaşılır hale getirin: Bir web profesyoneli olarak muhtemelen akranlarınızla konuşurken hepinizin bildiği teknik terimler kullanıyorsunuz. Fakat unutmayın ki müşterilerinizin çoğu alışkın olduğunuz teknik bilgiye sahip değil; bu yüzden konuyu onlar için kolay anlaşılır hale getirin. Örneğin, web sitesi için kullanıcı deneyimi optimizasyonu yapacağınızı söylemek yerine, farklı cihaz ve ekranlarda çalışan bir web sitesi kuracağınızı söyleyebilirsiniz.
  • Bol bol iletişim kurun: Konu müşterileriniz ve onlar için yapacaklarınız olduğunda onlarla bol bol iletişime geçmekten çekinmeyin. Web siteleri için tam olarak ne yapacağınızı bilmeleri, görüşmenizden sonra akıllarında bir sürü soru kalmasından ve bu nedenle umutsuzluğa kapılmalarından iyidir.

Bieber ayrıca, “İletişim becerileri herkes için önemlidir; ancak bu web profesyonelleri için özellikle geçerli çünkü yaptıkları iş ve bu işin barındırdığı teknik detaylar birçok insan için anlaması zor olabiliyor. Bu yüzden kendi işlerini kurmaya yeni başlayan web profesyonelleri için yaptıkları işi sınırlı teknik bilgiye sahip olan insanlara nasıl anlatabileceklerini düşünmek, iki tarafı da memnun edebilecek bir iş için çok önemli” dedi.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.383 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Bilişim / Yazılım / İnternet, Girişimci Rehberi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız