Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
BlindID 5 Milyon TL Değerleme İle Yatırım Aldı

Geçtiğimiz yıl BIC Angels’dan aldığı yatırımlarla gündeme gelen, anonim, sesli ve canlı sohbet uygulaması BlindID çoğunluğu mevcut yatırımcılarından olmak üzere 5 milyon TL değerleme ile yeni bir tur yatırım daha aldı.

BlindID her seferinde farklı bir kullanıcıyla sınırlı bir sürede, tamamıyla anonim görüşmeler yapmanızı sağlayan yenilikçi bir sosyal medya platformu. Uygulamada kullanıcı adı, telefon numarası ve cinsiyet gibi bilgileriniz kullanılmıyor. Bu bigiler olmadan herhangi bir konuda konuşmaya başlayabilir, anonim sohbet deneyimini, dilediğiniz her an, farklı bir kişiyle yaşayabilirsiniz.

Hızla büyümeye devam eden ve 1.000.000 kullanıcıya yaklaşan BlindID, bu başarılı büyümesi ile değerlemesini 1,5 yılda 4 katına çıkardı. Aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamada günde yaklaşık 700.000 konuşma yapılıyor.

BlindID’nin kurucusu Adil Zehir şu anda yurtdışı pazarlarda büyümeye odaklandıklarını ve yatırımla  birlikte Eylül ayında birçok ülkede yoğun pazarlama çalışmalarına başlayacaklarını, 2018 yılı sonuna kadar kullanıcı sayısını yurt içi ve yurt dışı büyümesiyle 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini paylaştı.

BlindID’nin yayınlanmak üzere olan yeni güncellemesi ile puanlama sistemi ve kullanıcı seviyeleri geliyor. Kullanıcıların yaptıkları konuşmalar sonrasında konuştukları kişi tarafından beğenilmeleri durumunda puanları artıyor ve belirli puanlara ulaşan kullanıcılar bir üst seviyeye geçerek daha uzun süre konuşma süresi, daha fazla arkadaş ekleme gibi ek haklar elde ediyor.

Ekosistemin aktif mentor ve yatırımcıları arasında yer alan Ömer Erkmen ve Mehmet Onarcan’ın lider mentor ve lider yatırımcılığı ile desteklenen BlindID, yatırımcılarının desteği, kurucuları ve çekirdek ekibinin kararlı çalışmaları sayesinde daha birçok kez başarıları ile haberlerimizde yer alacağının sinyallerini veriyor. 

Bu turda BlindID’ye yatırım yapan yatırımcılar arasında Altay Tınar, Serdar Urçar, Uğur Çırak, Emre Teksöz, Tuğra Gönden, Rıfat Nasi, Ayhan Üstün, Merve Gürel, Atakan Atalar yer alıyor. 

BlindID hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.blindid.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız