Türkiye'nin İlk Dijital Liderlik Zirvesi Gerçekleşti!

Management Centre Türkiye (MCT) ve İstanbul Business School işbirliği ile bu yıl &NOW Business&Tech Week’te düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Liderlik Zirvesi; dijital dönüşümü yaşayan ve başlatmak isteyen dijital liderlerin merak ve ilgisiyle gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

Management Centre Türkiye (MCT) ve İstanbul Business School işbirliği ile bu yıl &NOW Business&Tech Week’te düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Liderlik Zirvesi; dijital dönüşümü yaşayan ve başlatmak isteyen dijital liderlerin merak ve ilgisiyle gerçekleşti.

İstanbul Business School Genel Müdürü Burcu EROL zirveyi yapma nedenlerinde "Teknolojik değişimlerin tetiklediği dijital devrimle; liderliğin, iş modellerinin, ekonominin ve sosyal yaşamın kuralları yeniden yazılacak. Geleceği, dijital liderlerin şekillendireceğini” belirtti. Yeni dönem eğitim programlarında dijital dünyaya hitap eden yeni yetkinleri kazanacağımız eğitimlere yer vereceklerini belirtti.

Yine zirvede ilk defa Türkiye’nin büyük ve saygın 40 şirketinin CIO, CTO ve dijital dönüşüm yöneticileri ile birlikte Dijital Danışma Kurulu oluşturularak içerik desteği sağlandı.

Zirve içerisinde Peter Fisk, “Mega Trendler” konusunda başarılı bir sunum yaparken Management Centre Türkiye (MCT) CEO’su Tanyer Sönmezer, “Dijital Liderlik” konusunda paylaşımlarda bulundu. HOPİ Genel Müdürü Onur Erbay dijital deneyim platformu HOPİ’yi, Garanti Bankası Dijital Bankacılık Direktörü Bora Uludüz ise bankacılık uygulamalarındaki dijital dünyadan bahsetti. Zirvede gerçekleşen ilk panelde “Dijitali Etkin Kullanan Şirketler ve Uygulamalar”,Dijital Liderlik Danışma Kurulu’ndan Cem Önce moderatörlüğünde Albaraka Türk İş Mükemmelliği & İnovasyon Müdürü Yakup Sezer, PepsicoDijital Pazarlama & E- Ticaret Müdürü Didem Namver, Amazon Web Services Ambassador Barış Bilen Vural ve NURUS Yönetim Kurulu Başkanı Güran Gökyay tarafından paylaşımlarda bulunuldu.

Zirvenin son panelinde Dijital Liderlik Danışma Kurulu’ndan Selda Doğancan moderatörlüğünde Netaş İcra Kurulu Üyesi Serdar Urçar ve Crossover Genel Müdürü Mine Dedekoca, iş dünyasında dijital kültür ve dijital dönüşüm deneyimlerini aktardılar.

Zirvede Be Digital Deneyim alanı’na katılan firmalar çeşitlli dijital ürünlerini ve hizmetlerini de tanıtma şansı yakaladılar. Geleceğin liderliğinin sırlarını keşfetmek, interaktif olarak paylaşılan çeşitli görüş ve deneyimlerden faydalanmak, dijital alanda gelecek vaat eden girişimler, başarılı kurumsal firmalar, en iyi teknoloji şirketleri ve binlerce profesyonel ile tanışma ve geleceği yakalama fırsatı sunan bu platform Türkiye’nin ilk dijital sınavını başarıyla gerçekleştirmiş oldu.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor