Başarılı Kadın Girişimciler ve Destekleyenleri Ödüllendirildi!

İş dünyasından sivil topluma, siyasetten sanata kadın girişimciliğinin zirvedeki isimleri; Sarıyer Belediyesi’nin destekleri ile düzenlen Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’nde Başarı Ödülü aldı. Detaylar haberimizde..

İş dünyasından sivil topluma, siyasetten sanata kadın girişimciliğinin zirvedeki isimleri; Sarıyer Belediyesi’nin destekleri ile düzenlen Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’nde Başarı Ödülü aldı.

MEF Üniversitesi’nin Maslak Kampüsü evsahipliğinde ‘Ekonomide Kadın Eli’ sloganı ile yapılan Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi sonrasında gerçekleşen Ödül Töreni’nde; ‘Sosyal Girişimci’, ‘Öncülük Eden’, ‘Rol Model’, ‘Yönetimde Başarı’, ‘Yaratıcılık’, ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ gibi toplam 18 kategoride topluma ilham veren kadınlara Başarı Ödülleri verildi.

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi Başarı Ödülleri, sivil toplum liderleri, iş dünyasından önemli isimler, yerel ve merkezi yönetimler, iş, siyaset ve medya dünyasından isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından belirlendi. Ödül Töreni’ne Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, MEF Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Muhammed Şahin, Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Atalay Şahinoğlu, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk, NG Gürel Hotel İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Elite World Oteller Zinciri Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, gibi pek çok önemli isimin katılımı ile gerçekleşti.

TYD Başkanı Oya Narin ‘Öncülük’ Kategorisinde Başarı Ödülü Aldı

Turizm sektöründeki yöneticilik tecrübesini Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile taçlandıran Martı Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, öncü liderliği, sektöre kattığı değer ve sivil toplum alanındaki çalışmaları nedeniyle ‘Öncülük Eden’ kategorisinde ‘Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Marka şehir yaratma ve cazibe merkezi haline getirmedeki başarısı nedeniyle Yönetimde Başarı Ödülü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e verilirken, NG Gürel Hotel İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ise kadın girişimciliği konusunda önemli çalışmalar yürüten Türkiye İş Kadınları Derneği TİKAD Genel Sekreterliği, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları ve üstlendiği destekleyici rol ile gençlere ve kadınlara örnek oldu ve ‘Rol Model’ kategorisinde Başarı Ödülü’nü aldı.

‘KSS Ödülü’nün Sahibi Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk Oldu

Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Başarı Ödülü’nün sahibi Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk oldu. Göktürk, gerek kurum gerekse bireysel olarak gençlerin ve gelecek nesillerin beslenme alışkanlıklarını iyileştirme adına yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve kampanyaların uygulanmasında aktif görev alması nedeniyle jüri tarafından ödüle layık görüldü. Marmara Bölgesi’nin tek kadın belediye Başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, kadının sosyal ve ekonomik hayata katılımı ve özgürleşmesi adına yaptığı çalışmalar ile İnsan Gelişmişlik kategorisinde Başarı Ödülü’nün sahibi olurken, dijital dünyada kadının sesini duyuran en etkili isimlerden biri olan Ufuk Tarhan, bu alanda yaratıcılığın en önemli kadın temsilcisi olarak Yaratacılık kategorisinde Başarı Ödülü’nü aldı.

İşyerinde %94 Kadın İstihdamı İle Yılın ‘Sosyal Girişimci’si Deniz Kumru

Firmasında kadın istihdam oranı yüzde 94 olan Repack Fason Ambalaj’ın Kurucusu Deniz Kumru, kadınların iş gücüne katılımı konusunda yürütüttüğü çalışmalar ile zihinsel gelişim yetersizliği olan genç kızların paketleme hattında istihdamını sağlayarak jürinin takdirini aldı ve kadınlara gençlere ilham veren isimlerden biri olarak Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’nde Sosyal Girişimci kategorisinde Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Gıda sektöründe ülkemizi uluslararası arenada temsil etme başarısı gösteren, sosyal fayda sağlayan pek çok çalışmada sorumluluklar üstlenen ve BM FAO Ödüllü TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik ise Proje Geliştirme kategorisinin kazananı oldu.

Turizm Alanında Başarı Ödülü Emel Elik Bezaroğlu’na

Elite World Oteller Zinciri Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, sektörün sancılı dönemlerinde bile önemli projelere ve yatırımlara devam ederek turizm sektörüne sağladığı katma değer ile Turizm alanında Başarı Ödülü’nü aldı. Avrupa İklim Vakfı Üyesi Ceren Ayas, iklim değişikliği konusunda ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü çalışmalar ile İklim Elçisi kategorisinde, UNDP Türkiye Yerel Sosyo Ekonomik Kalkınma Sektörü Proje Sorumlusu Büşra Çelik de Türkiye’de turizmin alternatif bir sürdürülebilir kalkınma aracı olatrak yer edinmesi ve bu girişimciliğin teşvik edilmesine sağladığı katkı ile Anadolu’da Değer Yaratma kategorilerinde Başarı ödüllerinin sahipleri oldu.

Topluma Katkı Ödülü ‘Çocuk Gelin Yoktur! Çocuk Tecavüzü Vardır’ Projesiyle Gaye Donay’ın

Girişimcilik konusunun bugünkü kadar gündemin üst sıralarında olmadığı tarihlerden bu yana yazıları ile girişimciliği destekleyen ve reklam, pazarlama alanında Türkiye’nin en önemli yayınlarından birinin başındaki isim Günseli Özen, İletişim kategorisinde; sahip olduğu deneyimlerini toplum yararına ve gelişimine vakfeden ve son olarak ‘Çocuk Gelin Yoktur! Çocuk Tecavüzü Vardır’ sosyal sorumluluk projesiyle bu konuda farkındalık yaratmayı hedefleyen İstanbul Düşünce Derneği ve MAJİ Luxury&Event Sanat Kültür Merkezi Kurucusu Gaye Donay, Topluma Katkı kategorilerinin kazananları oldu.

Girişimci Mukaddes Başkaya, Yurtdışında Değer Katan kategorisinde İpi Göğüsledi

Bir masa ve bir bilgisayar ile ev tekstili alanında kurduğu şirketi bugün 30 milyon dolar ihracat kapasitesine ulaşan Gardenya Tekstil Kurucusu kadın girişimci Mukaddes Başkaya, yarattığı markalar ile Türk tekstilini uluslararası pazarlarda başarı ile dalgalandırması, kadın istihdamının artırılmasında oynadığı etkin rol ile Yurtdışıda Değer Katan kategorisinde Başarı Ödülü aldı. Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Konca Çalkıcık, iş dünyasının dikkatini dünyanın geleceğini şekillendiren sürdürülebilirlik konusuna çekmesi konusunda yaptığı çalışmalar ile Çevre kategorisinde Başarı Ödülü’nü alan isim olurken, ülkemizde kadın olmanın zorluğunu hayatının her aşamasında deneyimlemiş bir kadın olan ve Hayata Sarıl Derneği’ni kurarak evsizlere umut olan Ayşe Tükürükçü, Sivil Toplum kategorisinde Başarı ödülü aldı. Mesleğine en alt basamaklardan başlayarak güzellik merkezi akademisi kurulmasına kadar uzanan başarılı bir girişimcilik öyküsüne imza atan Neslim Güngen Uzmanlaşan Markalaşan kategorisinde ödül alan isim oldu.

Girişimcilikleri ile topluma ilham veren kadınlarımızın başarı hikayelerini ve deneyimlerini paylaştığı Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi ‘Ekonomide Kadın Eli’ ana teması ile 28 Nisan Cumartesi günü MEF Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde yapıldı. Sarıyer Belediyesi, MEF Üniversitesi, Daikin ve Hepsiburada.com’un katkıları ile Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi’nde, girişimciliğin tanımının bir işi daha iyi yapan değil de farklı yapan, risk alan insanlar olduğu ve işi geliştirebilmek gereken sabır, cesaret ve esneklik kabiliyetlerinin kadının doğasına ne kadar uygun olduğunun altı çizildi.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor