Genç Türkiye Ödülleri 6. Kez Sahiplerini Buldu!

Türkiye’nin en kapsamlı gençlik organizasyonlarından biri olan Genç Türkiye Zirvesi kapsamında dağıtılan Genç Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu. Detaylar haberimizde..

Türkiye’nin en kapsamlı gençlik organizasyonlarından biri olan Genç Türkiye Zirvesi kapsamında dağıtılan Genç Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu. Gecede Ampute Milli Takımı, NBA yıldızı Cedi Osman, YEŞİLAY ve otomobil tasarımcısı Eyüp Ateş özel ödüle layık görüldü.

Her yıl 30’dan fazla üst düzey konuşmacıyla, 3 binden fazla genci ağırlayan Türkiye’nin en kapsamlı gençlik organizasyonlarından biri olan Genç Türkiye Zirvesi bu yıl 6. kez düzenleniyor. Ülkemizin 81 ilinden ve 184 üniversiteden gelen gençleri bir araya getiren zirve kapsamında dağıtılan Genç Türkiye Ödülleri, Ufuk Karcı’nın sunumuyla 26 Nisan 2018 Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

14 farklı kategoride 70 adayın yarıştığı Genç Türkiye Ödülleri, hizmet ve eserleriyle kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan isimleri ödüllendirdi. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Genç Türkiye Zirvesi Başkanı Muhammed Attila Sevim, “Hep birlikte ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh yapmak zorundayız” dedi. Büyük bir katılımla gerçekleşen ödül töreninde sevilen grup Six Pack sahneye çıkarak, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Genç Türkiye Özel Ödülü Sahiplerini Buldu

Genç Türkiye Özel Ödülü’ne bu yıl Ampute Milli Takımı, NBA yıldızı Cedi Osman, YEŞİLAY ve otomobil tasarımcısı Eyüp Ateş layık görüldü. Ödülü almak üzere sahneye çıkan Ampute Milli Takımı oyuncusu Emrah Akdemir yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bu ödülü takım arkadaşlarım ve Mehmetçik adına alıyorum. Afrin’de onur mücadelesi veren ve şehit düşen kardeşlerim adına alıyorum.”

İşte Ödül Kazanan İsimler:

 1. Genç Türkiye Vecihi Hürkuş İş Adamı Ödülü: Dr. Özgür Akın - Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı
 2. Genç Türkiye Gül Esin iş Kadını Ödülü: İpek Ilıcak Kayaalp - Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı
 3. Genç Türkiye Hezarfen Ahmet Çelebi Girişimcilik Ödülü: Başak Taşpınar Değim – Armut.com Kurucusu
 4. Genç Türkiye İbrahim Müteferrika Yenilikçi Şirket Ödülü: Arçelik
 5. Genç Türkiye Nuri Demirağ Yerli ve Milli Ödülü: Torku
 6. Genç Türkiye Biruni Bilim İnsanı Ödülü: Prof. Dr. Süha Küçükaksu – İlk milli yapay kalp
 7. Genç Türkiye Mevlâna Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projesi Ödülü: Tazelenme Üniversitesi – Akdeniz Üniversitesi
 8. Genç Türkiye İbn-i Haldun Gençliğe Katkı Projesi Ödülü: Ideatheon For Youth - 1 Genç 1 Gelecek
 9. Genç Türkiye Yusuf Has Hacib Edebiyat Ödülü: Ahmet Ümit
 10. Genç Türkiye Cahide Sonku Kadın Oyuncu Ödülü: Özge Özpirinçci
 11. Genç Türkiye Kartal Tibet Erkek Oyuncu Ödülü: Erkan Kolçak Köstendil
 12. Genç Türkiye Cemal Reşit Rey Müzisyen Ödülü: Eypio
 13. Genç Türkiye Fatih Pasiner Sosyal Medya Fenomeni Ödülü: Nalet Bebe
 14. Genç Türkiye Özel Ödülü: Ampute Milli Takımı, Cedi Osman, YEŞİLAY, Eyüp Ateş- Otomobil tasarımcısı

Genç Türkiye Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.gencturkiye.net web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor