Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Aldığı Destek İle Üretti, Ağır Sanayimize Tasarruf Ettirdi!

2001 yılında Kütahya’da mühendislik hizmetleri alanında faaliyet göstermek üzere kurulan Asel Teknik firması, 2015 yılında endüstriyel tecrübeye sahip 3 makina mühendisi ve 1 teknikerinin çalışmalarıyla, yüksek verimliliğe sahip bir tozsuzlaştırma ünitesi (CycloJet Ünitesi) tasarladı.

Asel Teknik, tozsuzlaştırma ünitesinin prototip imalatını yapabilmek için, KOSGEB Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında “çift cidar konstrüksiyonlu filtrasyon ünitesi” isimli bir proje hazırladı. Firma, projesinin kabulünü takiben prototip tasarımı ve imalat süreçlerini tamamladı ve ölçüm cihazları ile izlenen sistemde son derece başarılı sonuçlara ulaştı.

Faydalı model belgesi bulunan CycloJet Ünitesi ülkenin en büyük cam ve seramik üreticileri başta olmak üzere pek çok işletmede üstün performansla çalıştı ve ağır sanayi işletmelerince büyük ilgi gördü. Ağır sanayide tozsuzlaştırma işlemi, işletme maliyetleri yönünden ilk sıralarda yer alırken,  Asel Teknik tarafından yapılan CycloJet Ünitesi ile en az %40 oranında fiili tasarruf sağlandı. CycloJet ünitesi, yurt dışından gelen talepler doğrultusunda Arjantin ve Çin’e gönderildi.

Yoğun talep gören ürünün seri üretimi için Endüstriyel Uygulama Programı’na başvuru hazırlığı yapan işletme, üretim alanı yetersizliği sebebiyle Organize Sanayi Bölgesi’nde yer temini için girişimlerde bulunuyor.

CycloJet ünitesini geliştirmek için KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ”Asel Endüstriyel Ar-Ge’sini Geliştiriyor” isimli proje ile KOSGEB’e tekrar başvuruda bulunan işletmenin bu son projesi de KOSGEB tarafından kabul edilmiş.

KOSGEB kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.851 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Destek / Kredi / Hibe, Girişimcilik Hikayeleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız