Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Teknoloji Ödülleri Başvuruları 28 Mayıs'a Kadar Uzatıldı!

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından Türkiye’nin teknoloji geliştiren ülkeler arasında yer almasının sağlanması, yenilikçi ürün ve teknolojilerin teşvik edilmesi amacıyla 13. kez düzenlenen Teknoloji Ödülleri’ne başvurular, yoğun talep üzerine 28 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatıldı. 

Teknoloji Ödüllerinde amaç;

  • Ülkemizde yenilikçi ürün, yeni teknik veya teknolojinin geliştirilmesini hedef alan üretim süreci geliştirme çabalarını desteklemek,
  • Yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirmenin rekabetçi pazarlarda başarının kaçınılmaz gereği olduğu konusunda sanayicimizi bilinçlendirmek,
  • Ve kamuoyunun bu konudaki duyarlılığını artırmaktır.

Teknoloji Ödülleri’nde “Ürün” ve “Süreç” olmak üzere iki ayrı kategori, her bir kategoride kuruluş büyüklüğü temel alınarak (mikro,  küçük, orta, büyük) oluşturulan sekiz kategori ve bir büyük ödül yer alıyor. Geçmiş yıllarda yapılan yarışmalardan farklı olarak bu yıl, firmaların “Üniversite-Sanayi İş Birlikleri”ne de ödül verilecek.

Yeni ürün üretilmesi veya ürün kalitesi/standardının yükseltilmesi Ürün Yeniliği olarak, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi veya maliyet düşürücü ve standart yükseltici yeni tekniklerin geliştirilmesi Süreç Yeniliği kategorisi olarak tanımlanıyor.

Ödüle başvuran firmaların büyüklüklerine göre sınıflandırılmasında 18.11.2005 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik" esas alınıyor.

Ödüllere yenilikçi ürün/süreç geliştirme ve iyileştirme çalışması olan firmalar başvurabiliyor. Yarışmaya başvurmak isteyen kuruluşların buradaki başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve 28 Mart 2018 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. 

Teknoloji Ödülleri hakkında daha detayl ıbilgi edinmek isterseniz www.teknoloji.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.225 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, KAMU, Sivil Toplum Örgütleri, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız