Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Perakende Sektörünün 10 Yıllık Evrimi YZB 2018’de!

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen organize gıda perakende sektörünün en büyük konferans ve fuar organizasyonu Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2018'de kaynakları her geçen gün tükenen gezegenimizin sürdürülebilirliği, çevre, su konularıyla perakende sektörünün gelecek 10 yıl içinde geçireceği evrim ele alınacak.

2013 yılında perakende sektöründeki insan gücü, 2014’te sektörde markalaşmanın faydaları, 2015’te perakendenin teknolojik dönüşüm, 2016 ve 2017'de ise sektörün verimlilik konularının masaya yatırıldığı YZB, 11-12 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde "Çevre" teması ile kapılarını açacak.

Sektör Tüm Dinamikleriyle Tartışılacak

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşı aynı çatı altında buluşturacak organizasyonda EUFH Neuss Yüksekokulu Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr Tanju Aygün, Avrupa perakende sektörünün yapısını, bu sektörde gözlemledikleri eğilimleri ve rekabet için gerekenleri paylaşacak. Nielsen Türkiye Perakende Hizmetleri Lideri Tamer Gülsaç, son 10 senede organize perakendenin gelişimine, 2017 alışverişçi ve kategori eğilimlerine değinecek.

Avrupa perakende sektöründe 23 yıldır yaygın ve indirim marketleri ile rekabette “Yılın Mağazası” ödülünü kazanan Matvärlden İcra Kurulu Başkanı Muhittin Taylı, değişen müşteri talepleri, Avrupa'daki yeni market formatları ile başarı hikayesini paylaşacak. Üçler Market Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Parlak ise rekabetin gittikçe arttığı sektörde farklılaşmanın ve müşteri sadakatini kazanmanın püf noktalarını aktaracak. Organizasyonda ayrıca Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan tüm sektörün faydalanabileceği yenilikçi çalışmalardan örnekler vererek, gelecek on yılda atılması gereken stratejik adımları katılımcılarla paylaşacak.

Teknolojik Gelişmeler Sektörü Nasıl Etkileyecek?

YZB 2018’in ilk günü "Değişen dünyanın dönüşen ekonomisi" sunumuyla Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı, Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş dünya ve Türkiye ekonomisini değerlendirerek gelecekte ekonomiyi ilgilendiren teknolojik gelişmelere karşı sektörün yapması gereken hazırlıklara dikkat çekecek.

Oxford Üniversitesi CRIC Merkezi Kıdemli Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ise dünyada gözlenen siyasi gelişmeleri, küresel siyaset ile küresel ekonominin etkileşimini ve bu gelişmelerin Türkiye için ne anlama geldiğini "Duvarlar yeniden yükselirken dünyayı okumak" sunumu ile yorumlayacak. “Plastiğe değil, plastiğin yere düşmesine karşıyız” diyen Güven İslamoğlu, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Good4Trust.org Kurucusu ve Kışkırtıcısı Uygar Özesmi ile gezegenimizin geleceğine dair iki önemli başlık olan suyumuzun yeterliliği ile toprağımızın sağlığını masaya yatıracak. Gazeteci, Yazar, TV Programcısı, Yeni Nesil Yaşam Uzmanı Serdar Kuzuloğlu; oyun kartlarının yeniden dağıtılmaya başlandığı günümüzde nelerin değiştiğini, nelerin değişeceğini ve nelerin aynı kalacağını katılımcılarla paylaşacak. YZB 2018’de 91 yıl önce Erzurum'da küçük bir atölyede büyük hayallerle üretim çalışmalarına başlayan Evyap'ın, Türkiye'den dünya uzanan markalaşma başarı hikayesini Evyap İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap katılımcılarla paylaşacak.

Kadir Çöpdemir'in eğlenceli sunumlarıyla renklenecek konferansta, Türkiye'den ve Avrupa'dan gelen konuşmacılar sektörün dinamiklerini ve alınabilecek önlemleri aktarmasının ardından Beyaz'la YZB Show, güne damgasını vuracak.

Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2018 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.yerelzincirlerbulusuyor.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.975 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız