Online ve Ücretsiz CV Hazırlama Girişimi: Cvlogin!

Online ve ücretsiz CV hazırlama aracı Cvlogin, Türkiye'de ve dünyada iş arayanların genel eğilimlerini ve hazırlanan CV’lerdeki ilginç özellikleri hazırladığı infografikle paylaştı. Detaylar haberimizde..

Online ve ücretsiz CV hazırlama aracı Cvlogin,  Türkiye'de ve dünyada iş arayanların genel eğilimlerini ve hazırlanan CV’lerdeki ilginç özellikleri hazırladığı infografikle paylaştı.

İnfografiğe göre iş arayanların iş bulmaktan sonra en çok ilgilendikleri konu ikinci el araba ve cep telefonu oldu.Tüm dünyadan 324 bin 423 CV'nin hazırlandığı Cvlogin verilerine göre erkeklerin iş arayışı arttı ve Pazartesi en çok CV'nin hazırlandığı gün olmaya devam etti.

İş- Araba- Telefon

İş arayanların öncelikli amacı elbette iş bulmak. Fakat iş bulmaktan sonra en çok ilgilendikleri konu ikinci el araba ilanları ve mobil telefonları incelemek. CV hazırlayanların büyük kısmını gençler oluşturuyor ve içinde bulunduğumuz yeni dönemde artık eskiden olduğu gibi ev satın almak bir öncelik değil. 

En Çok CV'nin Hazırlandığı Yaş Grubu İse 18-24 Aralığı

Hem Türkiye’de hem dünyada iş arayanların %93’ü 18-44 yaş aralığında. En çok CV'nin hazırlandığı yaş grubu ise 18-24 aralığı. Bunun hem Türkiye'de hem de dünyada böyle olması insanların 45 yaşından itibaren, farklı kanallarla iş arayışlarının oluşuna ve mevcut işlerini değiştirmeme eğilimlerine işaret ediyor. 

Pazartesi İlk İşimiz İş Aramak

CV hazırlamak için en çok tercih edilen gün Pazartesi. Cvlogin üzerinden online CV hazırlayanlar, en çok pazartesi günü CV hazırlıyor. CV yazmak için en çok haftanın ilk iş gününün tercih edilmesi, pazartesi sendromunun insanları yeni bir iş olasılığını düşünerek bu konuda bir şeyler yapmaya daha çok yönelttiğinin en açık kanıtı niteliğinde. 

En Çok CV Hazırlanan Ülkeler

Cvlogin’de Türkiye’den sonra en çok CV hazırlanan ülke Hindistan. Dünyanın her kıtasından CV hazırlanan Cvlogin’de, İspanya, Amerika ve Almanya en çok CV oluşturulan ilk 5 ülke. Almanya’yı, İngiltere, Meksika, Azerbaycan, Kolombiya ve Rusya izliyor.  Cvlogin'de en çok Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Almanca dillerinde CV hazırlanıyor.

Cvlogin hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.cvlogin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Girişime başarılar diliyor, tanıtım haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 5.371 kişi okudu.
Kategori: Analiz / Yorum, Hizmet Sektörleri, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor