Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Yeşil Limon ile Yeni Nesil Tarım Hizmetini Deneyimleyin!

Mersinli üretici bir aile tarafından 2014 yılında bir tarım şirketi olarak faaliyete geçirilen Yesillimon.com; herhangi bir koruyucu madde kullanmadan ürettiği Akdeniz’e özgü lezzetleri tüm doğallığıyla doğrudan tüketiciye ulaştırmayı hedefliyor.

Bugün 30’a yakın meyve türünü yaklaşık 30 dönümlük bahçesinde üreten e-ticaret girişimi Yeşil Limon; 2017 yılında başvurduğu Organik tarım sertifikasyonu ile Organik Tarıma Geçişin 1. aşamasında bulunuyor.

Yesillimon.com’da en çok tercih edilen ürünlerin başında kendi ürettiği ürünlerden; Avokado, Sarı Limon, Kan Portakalı, Pikan Cevizi, Şeker Portakalı ve El Yapımı Reçeller geliyor. Bunların yanı sıra bölgeye özgü nadir bulunan tarım ürünlerini de tanıtıyor. Bu ürünlerden en değerlileri; yabani olarak kendi kendine yetişen Erdemli Muzu ve ülkemizde sadece Anamur’ da yetişen Gölevez sebzesi.

Endüstriyel tarımın aksine Yeşil Limon; ürünlerin ticari verimliliklerinden çok nitelikleri ile ilgileniyor. Bunun için parafinleme, mumlama, kimyasal içerikli kağıtlarda muhafaze etme, karpit ile sarartma yöntemlerinden faydalanmadan üretim süreçlerini yönetiyor. Bu özellikleri sayesinde hitap ettiği kitlenin takdirini kazanan Yeşil Limon, sosyal medyada yaklaşık 100 bin kişi tarafından takip ediliyor. 

Son dönemde dijital pazarlama ve reklam faaliyetlerine ağırlık veren girişim aylık 45.000 ziyaretçinin uğrak yeri olmuş durumda. Müşterilerine meyveleri en sağlıklı ve doğal halleriyle ulaştırma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yesillimon.com, günde 60’dan fazla koliyi en kısa sürede göndermek için küçük ekibiyle gece gündüz çalışıyor. Daha yolun başında olduğunun farkında olan Yeşil Limon’un bu dönemdeki önceliği ise müşteri memnuniyetini ve ürün çeşitliliğini artırmak. 

Ürünlerine gösterilen ilgiye rağmen Yeşil Limon; uzun vadede üretimini endüstriyelleştirmemekte kararlı. İleride gerekirse; sadece mevcut üyelerine hizmet vereceklerini, yeni üye kabul etmeme stratejisi ile hizmet ve ürün kalitesini devamlı kılmayı hedefliyor.

Kendi Bahçelerinde Özenle Üretiyorlar

Yeşil Limon girişimi aslında; lezzetli ve sağlıklı ürünler üretmeyi ve bunları en masum halleri ile doğrudan sizlere ulaştırmayı hedefleyen üretici bir aile. Ürünlerin hemen hemen tamamını Mersin'de bulunan bahçelerinde yetiştiriyorlar ve bizzat kendileri ambalajlıyor.

(Fotoğraflar orijinal bahçe görüntüleridir)

100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretini sizin yerinize Yeşil Limon ödüyor. Yeşil Limon ailesinin sunduğu hizmetin bir diğer farkı ise kargo aşamasında yaşanacak sorunlardan kaynaklı müşterilerini hiç üzmek istememeleri. Girişim, kargoda yaşanabilecek bozulma ve hasar durumlarında sorgusuz sualsiz ürünleri tekrar göndermeyi taahhüt ediyor.

Siz de emin olmadığınız yerlerden alışveriş yapmak yerine "yeni nesil tarım hizmeti" deneyimlemek istiyorsanız üye olun ve Yeşil Limon'dan sipariş veremeye hemen başlayın. www.yesillimon.com Girişim tanıtım haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.057 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Gıda / Tarım / Hayvancılık, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız