ÇSGB'den Kadın istihdamını Destekleyen İşverene Ödül!

ÇSGB tarafından yürütülen çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında öncelikle işverenler olmak üzere çalışma hayatının tüm kesimlerinde bilinç ve duyarlılığın artırılması amacıyla “Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü” verilecek.​ Detaylar haberimizde..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından yürütülen çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında öncelikle işverenler olmak üzere çalışma hayatının tüm kesimlerinde bilinç ve duyarlılığın artırılması amacıyla “Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü” verilecek.​

Bu ödül ile genel olarak, Türkiye’de çalışma hayatı içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili konular ile kadın istihdamının ve kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının artırılmasına dair farkındalık yaratılması ve bu konulara ilişkin hassasiyet oluşturulması hedefleniyor.

Başvurular 31 Ocak 2018 tarihine kadar dijital formlar üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.

Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödül Kategorileri

  1. Bireysel başvurular
  2. Özel sektör başvuruları
  3. Yerel yönetimler başvuruları

İşyerleri, beyanlarını destekleyen her türlü görsel materyali başvurularına ekleyebilecek. Beyanların son bölümüne işyeri adına başvuruyu yapan ve formu dolduran kişiye ait bilgiler (isim, unvan ve tüm iletişim bilgileri) eklenecek.

Küçük Ölçekli İşletmeler ve Büyük Ölçekli İşletmeler için “Özel Sektör İşletmeleri İçin Başvuru Formu” doldurulacak.

Bakanlık, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir akademisyenden oluşan jüri, ödüle layık görülecek işyerlerini belirleyecek.

Ödüller, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca belirlenecek tarihte törenle sahiplerine verilecek.

Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.istefirsatesitligi.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.243 kişi okudu.
Kategori: Ulusal
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor