Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Güzel Haberler Almanızı Sağlayacak Girişim Pozy Yayında!

Topladığı tüm haberleri yapay zeka sayesinde otomatik olarak mutluluk süzgecinden geçirerek sadece iyi haberleri görünür hale getiren pozy, 1 Ocak 2018 tarihinde yayın hayatına başladı. 

Dünyanın yoğun gündemi nedeniyle maruz kalınan kötü haberler, gökyüzünde gezen kara bulutlar misali, insanları karamsarlığa itiyor. Güneş gibi içleri ısıtacak ve insanları mutlu edecek iyi haberler, bu kara bulutların yoğunluğu yüzünden görünmüyor.

Tam da bu sorunu çözme iddiası ile Turgay ÖztürkHakan Çelik ve Ömer Faruk Çelebi tarafından sosyal girişim felsefesiyle geliştirilen pozy, topladığı tüm haberleri yapay zeka sayesinde otomatik olarak mutluluk süzgecinden geçirerek sadece iyi haberleri görünür ve paylaşılır kılıyor.

 Ar-ge çalışmaları kapsamında geliştirilen mutluluk süzgeci, havuzdaki haberleri duygu analizinden geçirerek derecelendiriyor. Böylece okuyucuyu iyi gelişmelerden haberdar ederek pozitif duygular aşılıyor ve iyiliğin sürdürülebilirliğini sağlıyor. 

Pozy hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.pozy.org web adresini ziyaret edebilir, ayrıca uygulamayı iOS ve Andorid platformlarından kolaylıkla indirebilirsiniz. 

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.744 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Mobil, Ulusal, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız