Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Çocukları İçin İstifa Etti, Geliştirdiği Oyunlar İle Girişimci Oldu!

Oyun oynamak çocukların en büyük ihtiyaçlarından biri. Ancak sokak oyunlarından sonra, çocukların dokunarak, hissederek oynadıkları gerçek oyunlar da azalmaya başladı. Çocuklar için oyun demek neredeyse tabletle yaşamak anlamına geldi. Çocuklar bir taraftan sosyalleşmeden büyüyor bir taraftan da yalnızlaşıyor. Tek başına tabletle vakit geçiren çocukların ebeveynle ilişkileri zayıflıyor. Bu durumdan şikayetçi ve alternatif oyun arayışı içinde olan ebeveynlerin de işi oldukça zor. Çünkü hem çocukların hayal gücünü güçlendiren, hem de birlikte oynanacak gerçek oyun bulmak kolay değil.

Uzun yıllar uluslararası bir şirkette yöneticilik yapan Alp Saraçoğlu, çocukları ile daha fazla zaman geçirebilmek için işinden istifa etti. Çoçukları Kerem ve Melisa ile oynadığı oyunları “Haydi Baba Oyun Oynayalım” videoları başlığı altında internette paylaşan Saraçoğlu takipçilerinden gelen yoğun talep üzerine Ludio Minima ile girişimclik dünyasına adım attı.

“Çocuklarımla oyun oynama ve daha fazla vakit geçirme isteğim beni girişimciliğe itti. Daha doğrusu çocuklarım beni girişimci yaptı." diyen Alp Saraçoğlu “Çocuklarımla oyun oynama ve daha fazla vakit geçirme isteğim beni girişimciliğe itti. Daha doğrusu çocuklarım beni girişimci yaptı. Uluslararası bir şirkette çalışırken Kerem ve Melisa ile daha fazla zaman geçirmek için istifa ettim. Çocuklarımla oynadığım oyunları internette ‘Haydi Baba Oyun Oynayalım’ başlığı altında paylaştım. Bu videolar büyük ilgi gördü. Özellikle ebeveynlerin alternatif oyun arayışı içinde olduğunu gördüm. Çok talep geliyordu, ben de bundan yola çıkarak, Türkiye’de ilk defa kart ve hamuru birleştiren “Oyun Hamuru Kartları” serisini geliştirdim. Markamızın çok kısa bir hikayesi olmasına rağmen çok büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. İnternet satışlarımız çok iyi gidiyor. Kurumsal işletmelerden ve perakende satış kanalarından da talep geliyor. Kısa süre içinde oralarda da olmayı planlıyoruz” dedi.

Oğlu Kerem ve kızı Melisa ile birlikte bir oyun yaratma hayalini gerçeğe dönüştüren Saraçoğlu için, Ludio Minima ailenin üçüncü çocuğu oldu. Latince “oyuncu minik” anlamında gelen Ludio Minima, isminin yanı sıra ilhamını da çocukların oyuncu doğasından ve büyüklerin onlar için sık sık kullandığı “minnak” lakabından alıyor. Oyunların gerçek dünya ile bağlantılı olmasını isteyen Saraçoğlu, oyunlarındaki karakterleri kendi çocuklarından yola çıkarak oluşturuyor.

Ludio Minima hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ludiominima.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.248 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Hizmet Sektörleri, Girişimcilik Hikayeleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız