Big Bang’te Final Sahnesine Çıkacak Girişimler Belirlendi!

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ta 23 Kasım’da Uniq İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte sahneye çıkacak 20 finalist girişim belirlendi. Detaylar haberimizde..

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ta 23 Kasım’da Uniq İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte sahneye çıkacak 20 finalist girişim belirlendi.

Dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer alan Big Bang Startup Challenge’ta 10 bini aşkın başvuru arasından sıyrılarak finale kalan 20 girişim belirlendi. 23 Kasım’da Uniq İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte sahneye çıkmaya hak kazanan; 3DRubber, Axolotbio, Bikoshu, B-Preg, Compocket, Ecogear, Eyedius, GmPly, Hagelson, Hootsumo, Meta-lol, Nanomik, Physhome, Porima, Rofoods Micro Market, Scoutium, Simularge, Sports&Merits, Telegrapher Labs ve TrakTS 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almaya çalışacak.

Altıncı kez hayatı etkileyecek girişimcileri, yatırımcı ve kurumsal şirketlerle buluşturan ve bu yıl “Etki” temasıyla gerçekleşen yarışmanın final etkinliğinde, yarı finale yükselen 90 girişim de etkinlik alanında ziyaretçiler ve yatırımcılarla bir araya gelecek. Ödül kazanan ve yatırım alan girişimlerin en başarılıları ayrıca İTÜ Çekirdek Kuluçka programına kabul edilerek, bir yıl süreyle İTÜ ARI Teknokent tarafından özel olarak desteklenecek. Bu yıl da pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen etkinlikte; Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Enerjisa, ING Bank, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Hepsiburada, Cardtek, Monitise başta olmak üzere 40’ı aşkın destekçi, 14 yatırımcı şirket ve yatırımcı ağı ile 10 bireysel yatırımcı geleceği etkileyecek başarılı girişimcileri destekleyecek.

İşte Big Bang 2017 Top 20 Girişimleri Karşınızda

3DRubber, eklemeli üretim yöntemini kullanarak kauçuk burç üretimi gerçekleştirecek olan şirket, müşterilerine inovatif çözümler sunan, kauçuk parçalarda yaşanan ses ve gürültü problemine çözüm bulan, daha uzun ömürlü parçalar üreten, kauçuk burçlarda ağırlık azaltma çalışmaları gerçekleştirecek.

AxolotlBio, yapay doku ve organ üretimi gerçekleştiren 3D Bioprinting Sistemleri geliştiren girişimdir.

Bikoshu, ‘mahallende ne varsa Bikoshu kapında!’ sloganıyla yola çıkan e-ticaret şirketidir.

B-Preg, otomotiv sektöründe araçların hafifletilmesine yönelik doğal elyaf takviyeli termoplastik kompozit malzemeler geliştirmekte ve üretmektedir.

Compocket, elektronik laboratuvarlarında kullanılan ölçüm cihazlarını bilgisayar tabanlı ve mobil uyumlu hale getirerek çok daha etkili bir ölçüm deneyimi sunmayı hedefleyen bir donanım-yazılım projesidir.

Ecogear, geliştirdiği hibrit cvt şanzıman sayesinde, üretilmiş ve üretilecek bütün araçları hibrit yapabilmektedir.

Eyedius, görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojileri ile akıllı güvenlik çözümleri sunan bir yüksek teknoloji firmasıdır.

GmPLy Interactive Video E-Learning Platform, SEM (Saas Enabled Marketplace) olarak B2B çalışacak bir interaktif video e-learning platformudur.

Hagelson, atık ve fire halı geri dönüşümü ile otomotiv plastik hammadde üretimi sağlayan şirkettir.

Hootsumo, topluluklar için görüntü, ses ve mesajlaşma kanalları sunan bir uygulamadır.

Meta-lol, dünyanın ve Türkiye'nin en çok oynanan e-spor oyunu olan League of Legends özelinde içerik üreten ve alanında Türkiye'nin en çok ziyaret edilen internet platformu.

Nanomik, gıda ve tarım ürünlerini bozulmadan ilk günkü tazeliğinde tutan doğal koruyucular geliştirmektedir.

Physhome, fizik tedavi hastaları ve hareket ihtiyacı olan insanların tedavi egzersizlerini, istedikleri yerde, istedikleri zaman yapıp takip edebildikleri giyilebilir bir teknolojidir.

Porima, üç boyutlu yazıcıların sarf malzemeleri olan filamentleri fonksiyonel olarak üretmeyi hedeflemektedir.

Rofoods Micro Market, ofis katlarında 250'den fazla gıda ürününün self-servis konseptiyle müşterilere sunulduğu mikro marketlerin kurucusu ve işletmecisidir.

Scoutium, futbolseverler, futbolcular ve kulüpler için bir pazar yeri oluşturan kitle kaynaklı futbol gözlemciliği platformudur.

Simularge, mühendislik simülasyonu yazılımını ve e-ticaret platformunu ekonomik ve yalın bir çözüm olarak kullanıcılarına sunar.

Sports&Merits, kurum çalışanlarına, istedikleri zaman, istedikleri yerde, istedikleri sporu, çok ucuza yapmalarını sağlayan, tümüyle akıllı telefon üzerinden kullanılabilen, Türkiye'nin en esnek spor merkezi üyeliği sistemi!

Telegrapher Labs, içinde bulunduğu ortamın akustik yapısına göre olabilecek en doğru ve doğal sesi veren hoparlörler üretiyor.

TrakTS, ağır hizmet aküleri için sülfat çözme özellikli batarya yönetim sistemidir.

Yarı finale yükselen 90 girişimin de etkinlik alanında ziyaretçiler ve yatırımcılarla bir araya geleceği final heyecanına ortak olarak, geleceğin teknolojilerine şahit olmak isteyen herkes, www.bigbang.itucekirdek.com adresinden kayıt olarak etkinliğine katılabilecek.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor