Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türk İş Dünyası Yeni İşbirlikleri İçin Brezilya’ya Gidiyor!

İhracatta yeni pazarlara yönelen Türkiyeli iş adamları rotayı Brezilya’ya çevirdi. Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Brezilya İş Konseyi, Brezilya’nın önde gelen kamu ve özel kurum temsilcileri ve iş adamlarıyla yatırım ve işbirliği fırsatlarını görüşmek üzere Sao Paulo’ya gidiyor. Konsey Başkanı Demir Şarman, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında 7. sırada yer alan Brezilya’da 200 milyar dolarlık yatırım fırsatı olduğuna dikkat çekiyor.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Brezilya İş Konseyi ve FIESP (Sao Paulo Eyaleti Sanayiciler Federasyonu) işbirliğiyle düzenlenecek Türkiye-Brezilya İş Konseyi Ortak Yıllık Konferansı’na katılmak üzere Brezilya’ya gidiyor. 9 Kasım’da Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleştirilecek olan konferansa hem Brezilya hem de Türk iş dünyasından yoğun katılım bekleniyor. Konferansta, Türkiye-Brezilya arasındaki arasındaki karşılıklı iş ve yatırım fırsatları değerlendirilecek.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye-Brezilya İş Konseyi Başkanı Demir Şarman, “Brezilya, aramızda uzak olarak nitelendirilebilecek mesafeye rağmen çok değerli bir iş ortağı olarak Türk ihracatına yeni bir ivme katacak ülkelerden biri. Özellikle turizm, inşaat ve yapı malzemeleri olmak üzere otomotivden gıdaya pek çok sektörde Türk iş dünyası için büyük fırsatlar sağlayan Brezilya, dünyanın da en büyük 7. ekonomisi olarak dikkat çekiyor. Türkiye ile Brezilya arasındaki ticaret, Brezilya lehine seyrediyor. Brezilya'nın Türkiye'ye ihracatı 2016 yılında 1.78 milyar dolar iken, Türkiye'nin Brezilya’ya ihracatı sadece 334 milyon dolar olarak gerçekleşmiş. Bu durumu Türkiye lehine de çevirmek ve aramızdaki uzaklığı daha yakın kılmak adına karşılıklı görüşmeler yapacağız. Yeni pazarlara açılmak ve küresel rekabette daha çok söz sahibi olmak isteyen bu iki ülkenin işbirliği ile çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum.”

Türkiye-Brezilya İş Konseyi Ortak Yıllık Konferansı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.deik.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.747 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, Uluslararası / Global, İş Dünyası
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız