Geleneksel Endeavor Sonbahar Buluşması Gerçekleşti!

Yaklaşık 30 ülkede ofisi olan Endeavor’ın Türkiye ofisinin Yönetim Kurulu Üyeleri, Mentor Ağı ve Girişimcileri, geleneksel Endeavor On Board etkinliği için bir araya geldi. Detaylar haberimizde..

Yaklaşık 30 ülkede ofisi olan Endeavor’ın Türkiye ofisinin Yönetim Kurulu Üyeleri, Mentor Ağı ve Girişimcileri, geleneksel Endeavor On Board etkinliği için bir araya geldi. Buluşma, Sabancı Müzesi’nde katılımcılara özel organize edilen Ai WeiWei sergi gezisinin hemen ardından gerçekleşti.

Endeavor’ın Sonbahar dönemi faaliyetlerinin görüşüldüğü Yönetim Kurulu Toplantısı’nın hemen ardından Çağdaş Sanat alanının en etkin figürlerinden Ai Weiwei'in Sabancı Müzesi’nde bulunan Türkiye'deki ilk kişisel sergisi rehber eşliğinde gezildi. Müze turu sonrasında The Seed’deki davete geçildi. Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu, Mentorleri ve Girişimcileri’nin katıldığı yoğun ilgi gören Buluşmanın açılış konuşmasını Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı ve Mynet Kurucusu Emre Kurttepeli gerçekleştirdi.

Emre Kurttepeli yeni dönemde katılan 5 yeni Yönetim Kurulu Üyesi (Barbaros Özbugutu - iyzico, Dilnişin Bayel - Accenture, Ebru Dorman – MV Holding, İlker Koçer - Oracle, Tankut Turnaoğlu – P&G) ve 2 yeni Endeavor Girişimci Şirketi’ni (Chefseasons - Burak&Rüya Hücuptan, Modacruz - Melis Güçtaş) Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’na tanıttı. Kurttepeli konuşmasında “Bugün itibariyle değeri 1,5 Milyar USD’yi geçen aktif Endeavor Türkiye girişimcilerinin %45’i 91 ükeye satış yapıyor ve 20’den fazla ülkede açılmış ofisleri var. Doğru yoldayız ancak daha iddialı olmaya da hazırız. Türkiye’nin geleceğini yaratacak girişimcileri bulup desteklemek istiyoruz. Bu yoğun ve hassas Türkiye ve dünya gündeminde etkin girişimciler “geleceği yaratma” misyonunu kutup yıldızı gibi bizlere hatırlatıyor. Dikkatimizi onlara vermeye devam ederek yolumuzu bulabiliriz.” diyerek etkin girişimciliğin öneminin ve Endeavor’ın globalleşme vizyonunun altını çizdi.

Emre Kurttepeli’nin ardından; Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Dorman, Endeavor Girişimci Şirketi ModaCruz kurucusu Melis Güçtaş ve OBSS kurucu ortağı Zafer Şen konuşmayı sırasıyla devralarak Endeavor’ın Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine katkılarının altını çizdi.

Endeavor Türkiye Kurucu Genel Sekreteri Didem Altop ise etkinliğin kapanışında gerçekleştirdiği konuşmasında Endeavor’ın aktiviteleri ve ekosistemdeki rolünden bahsetti. Altop, “Endeavor olarak birincil görevimiz etkin girişimciliği desteklemek olsa da, ekosistemi geliştirmek gibi çok önemli ikincil bir görevimiz de bulunmaktadır. Bu bağlamda, tüm girişimcilik ekosistemine yönelik Global Girişimcilik Haftası, öğrencilere yönelik CaseCampus Girişimcilik Vaka Çalışmaları Programı, İTÜ Magnet ile birlikte yürüttüğümüz Scaleup Programı, Ankara ve İzmir’de Akbank ile yürüttüğümüz girişimci seçim süreçleri ve iyiGirişim/iyiYatırım buluşmaları gibi çalışmalarımız bulunuyor. Tüm bunların yanında; Habitat, TİM ve TOBB ile birlikte “Girişimciliğin Davos’u” Global Girişimcilik Kongresi’ni, 16-19 Nisan 2018’de İstanbul’a getiriyoruz. 170 ülkeden günlük 3000 kişiyi ağırlayacağımız etkinlik, girişimcilik ekosistemi liderlerini bir araya getirerek global trendlerin tartışıldığı, iyi örneklerin ve deneyimlerin zengin bir ortamda paylaşıldığı bir konferans olacak.” dedi.

Etkinlik Endeavor Girişimci Şirketi AloTech Kurucu ve CEO’su Cenk Soyak’ın akustik performansı ile son buldu.

Endeavor Türkiye hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.endeavor.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor