Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB İle BTK Yerli Üretim İçin İş Birliğine Gidiyor!

KOSGEB ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında, elektronik haberleşme sektörü özelinde yerli ve milli üretim ekosisteminin geliştirilmesi alanında yapılacak olan iş birliğinin ilk adımı atıldı.

KOSGEB’in yeni destek programları, KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile görüş alışverişi yapılması amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Yapılan toplantıda, elektronik haberleşme sektörü özelinde yerli ve milli üretim ekosisteminin geliştirilmesi amacı ile, haberleşme sektörünün ihtiyacı olan her türlü yazılım ve donanım ihtiyacının ülkemizde üretilmesinin yolunu açacak olan iki kurum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi kararlaştırıldı.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, yerli ve milli üretimin desteklenmesi amacıyla kurgulanan “Stratejik Ürün Destek Programı” hakkında bilgi verdi.

Uzkurt, milli birlik ve beraberlik ruhunun geliştirilerek, bireysel değil, birlikte iş yapabilme yeteneğinin kazanılması için Büyük İşletmeler ile KOBİ’lerin ortak proje hazırlamalarına yönelik destekler verileceğini ifade etti.

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ise, elektronik haberleşme sektörüne yönelik ihalelerde “yüzde 45 oranındaki yerli malı belgeli ürünlerin tercih edilmesi ve bunların da en az yüzde 10’unun KOBİ’lerden temin edilmesi” şartını getirdiklerini belirtti.  BTK Başkanı Sayan, toplantının sonunda tüm üreticilerle operatörleri  bir araya getirecek yeni bir ekosistem oluşturulmasının gerekliliğine dikkat çekti.

KOSGEB kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.688 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, KAMU
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız