Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
İlköğretimde Eğitim İçeriği Dijitalle Güçleniyor!

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Google Türkiye iş birliği ile İlköğretimde eğitim içeriği dijitalle güçleniyor. Google Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile geliştirilen program ile BT öğretmenleri için Türk eğitim müfredatına uygun, uygulanabilir ve zengin “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersi içeriği oluşturuldu. Geleneksel müfredat içeriğine eklenen bu derslerle, eğitime dijital bir katkı sağlanmış olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi müfredatını zenginleştirmelerine ilişkin çalışmalarına destek vermek amacıyla; Google Türkiye'nin kodlama, dijital okur yazarlık ve çevrimiçi vatandaşlık konularındaki bilgi birikimi öğretmenlera açıldı. Google, akademisyenlerden oluşan bir ekiple birlikte çalışarak 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin temel dijital becerilere sahip olabilmelerini sağlayacak içerik konusunda öğretmenlerimize yol gösterici olacak bir kitapçığı ve online bilgi portalını Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte hayata geçirdi.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmen Rehberi Tanıtım Videosu'nu izlemek ve indirmek için verilen linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.637 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Eğitim / Üniversite, Girişim Gelişmeleri, Hizmet Sektörleri, KAMU
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız