TÜMSİAD’dan Ahlâklı Ticaret Çağrısı!

Esnaf ve sanatkârın bayramı olarak bilinen ve bu yıl 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında 30.’su kutlanan Ahilik Haftası kapsamında TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iş dünyasını, “kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi korumaya“ davet etti. Detaylar haberimizde..

Esnaf ve sanatkârın bayramı olarak bilinen ve bu yıl 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında 30.’su kutlanan Ahilik Haftası kapsamında TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iş dünyasını, “kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi korumaya“ davet etti.

Doğan, özellikle iş dünyasının ahilik, ustalık, esnaflık gibi toplumun temel harcı olan, ahlâkla bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Ahiliğin, Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir yeri olduğunu söyleyen Doğan, “Ahilik, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde Anadolu’da var olan ve günümüze taşınan sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli meslek alanlarında çalışma yaşamını esas alarak düzenleyen bir örgütlenme. Ahilik Kültürü’nün yaygınlaşmasına ve bugünkü ticari hayatta yer etmesine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Atalarımızdan miras olan işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesi olan ahilik kültürünü, 12 bini aşan üyemiz ile daha geniş kitlelere ulaştırmak ve nesilden nesile aktarmak en büyük temennimiz” diye konuştu.

‘’İş dünyasının birlik ve beraberliği devam ettikçe Türkiye kazanacak ve hep birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacağız’’ diyen Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu inançla, bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın, çalışarak değer üreten herkesin 30. Ahilik Kültürü Haftası’nı kutluyorum; milletimize, iş dünyamıza ve esnaf kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor