Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
TÜMSİAD’dan Ahlâklı Ticaret Çağrısı!

Esnaf ve sanatkârın bayramı olarak bilinen ve bu yıl 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında 30.’su kutlanan Ahilik Haftası kapsamında TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iş dünyasını, “kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi korumaya“ davet etti.

Doğan, özellikle iş dünyasının ahilik, ustalık, esnaflık gibi toplumun temel harcı olan, ahlâkla bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Ahiliğin, Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir yeri olduğunu söyleyen Doğan, “Ahilik, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde Anadolu’da var olan ve günümüze taşınan sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli meslek alanlarında çalışma yaşamını esas alarak düzenleyen bir örgütlenme. Ahilik Kültürü’nün yaygınlaşmasına ve bugünkü ticari hayatta yer etmesine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Atalarımızdan miras olan işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesi olan ahilik kültürünü, 12 bini aşan üyemiz ile daha geniş kitlelere ulaştırmak ve nesilden nesile aktarmak en büyük temennimiz” diye konuştu.

‘’İş dünyasının birlik ve beraberliği devam ettikçe Türkiye kazanacak ve hep birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacağız’’ diyen Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu inançla, bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın, çalışarak değer üreten herkesin 30. Ahilik Kültürü Haftası’nı kutluyorum; milletimize, iş dünyamıza ve esnaf kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.679 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız