TRT World, Fellowship Programı Kapsamında Gaziantep’i Ziyaret Etti

TRT World, dünyanın farklı ülkelerindeki üniversitelerden mezun genç yabancı gazetecileri ağırladığı TRT World Fellowship programı dahilinde Gaziantep'e ziyarette bulundu. Detaylar haberimizde..

TRT World, dünyanın farklı ülkelerindeki üniversitelerden mezun genç yabancı gazetecileri ağırladığı TRT World Fellowship programı dahilinde Gaziantep'e ziyarette bulundu.

Yaşları 21 ile 24 arasında değişen ve TRT World'de staj yapmak için yaz süresince İstanbul'a gelen genç gazeteciler, Nizip Konteynır Kenti ziyaret ederek kampın işleyişine dair AFAD'dan bilgi aldılar, anaokulu çağındaki çocukların Türkçe dersine katılıp çocuklarla vakit geçirdiler.

Ziyaretlerinin ikinci gününde Gaziantep'in Suriyeliler ile ilgili çalışmalar yapan en büyük vakfı olan Bülbülzade Eğitim, Sağlık ve Dayanışma Vakfını ziyaret eden gazeteciler, derneğin Türkiyeli ve Suriyeli gönüllüleri ile bir araya geldiler. 

Ziyaretleri sonrası Gaziantep'te şehir turu yapan gazeteciler daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Fatma Şahin'i makamında ziyaret ederek Suriyeliler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sorularını dile getirdiler.

Dünyada bilgi teknolojilerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilen, uluslararası gazetecilik yaklaşımına entelektüel katma değer getirmeye önem veren haberciler yetiştirmek için hazırlanan TRT World Academy Fellowship Programına katılan genç gazeteciler farklı departmanlarda çalışma deneyimi kazandıkları gibi gazeteciliğe dair önemli eğitimler, Türkiye ve dünya siyasetine dair perspektif veren dersler de aldılar. Stajları boyunca İstanbul ve Ankara'ya geziler gerçekleştiren genç gazeteciler Ankara'da Dış İşleri Bakanlığı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret edip, İstanbul Milletvekilleri Sayın Ravza Kavakçı Kan ve Talip Küçükcan ile toplantı gerçekleştirerek Türkiye gündemine dair merak ettikleri konuları tartıştılar.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor