Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Spor Girişimlerine Avrupa Yolu Açılıyor!

Avrupa’nın en geniş spor girişimcilik ağı Sport eXperience ile spor ajansı Sporlab aralarında imzalanan protokol ile Hollanda, Danimarka, İrlanda ve İtalya’dan sonra beşinci spor inovasyon ve girişimcilik merkezini Türkiye’de kurmak üzere önemli bir iş birliğine imza attılar.

Bugüne kadar 30’un üzerinde startup projesine hızlandırıcı programları ile öncülük etmiş olan Sport eXperience ile bu yıl içerisinde ilk spor odaklı inovasyon ve girişimcilik konferansı olan Sportup’ı organize etmiş Sporlab’in bu iş birliği Türkiye’de sporda yenilikçi projelerin hayata geçmesi, yatırım bulması ve bu projelerin global pazarlara açılabilmesi anlamında önem taşıyor. Türkiye ve çevre ülkelerden yatırımcıların da Avrupa’daki hızlı büyüme potansiyeline sahip spor startuplarına yatırım yapmaları artık daha kolay olacaktır.

Türkiye’nin hem spor hem de teknolojiye meraklı bir ülke olduğunu belirten Sporlab’in kurucu ortağı Tolga Şenel “Spor ve teknolojinin iş fırsatları ve inovasyon anlamında verimli bir alan olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda ülke olarak sporda rekabetçi olabilmek adına yenilikçi projeler geliştiren, dinamik bir özel sektöre sahip olmanın vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu perspektiften yola çıkarak İstanbul’da ilk spor ve inovasyon konferansını organize ettik. Spor, startup ve teknoloji topluluklarından gördüğümüz ilgi bizi bu alanda etkinliğimizi artırmak konusunda cesaretlendirdi. Sport eXperience uluslararası iletişim ağı ve deneyimi açısından mükemmel bir partner” diye ekledi.

Sport eXperience’ın kurucusu Arno Hermans ise iletişim ağına Türkiye gibi önemli ve etkili bir ülkeyi dahil etmenin mutluluk verdiğini belirterek sözlerini “Başladığımız günden bu yana spor startuplarının büyümesini desteklemek ve uluslararası etkin bir ağ oluşturmak gibi bir hedefimiz var. Sporlab ile startupları ve onların hedeflerini destekleyebileceğimiz bir partner bulmuş olduk. Bizim için, teknolojiye bu kadar meraklı ve genç nüfusa sahip bir ülkeyi keşfetmemiz için harika bir fırsat” diye sürdürdü.

Sporlab hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sporlab.net web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.328 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Ulusal, Uluslararası / Global, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız