WorldStar 2018 Yarışması’na Başvurular Başladı

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen WorldStar 2018 Yarışması’nın başvuru süreci başladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda ödül alan şirketlerin başvurabildiği yarışmanın sonuçları Kasım ayı içinde açıklanacak. Detaylar

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen WorldStar 2018 Yarışması’nın başvuru süreci başladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda ödül alan şirketlerin başvurabildiği yarışmanın sonuçları Kasım ayı içinde açıklanacak.

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve ambalaj konusunda uluslararası arenada en önemli yarışmalarından biri olan WorldStar 2018’in başvuruları başladı. Yarışmada; İçecekler, Elektronik, Gıda, Sağlık ve Kişisel Bakım, Ev Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, Etiketleme ve Dekorasyon (Grafik Tasarım), Lüks, Tıp ve Eczacılık, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri, Satış Noktası Sunum & Sergileme Ürünleri, Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları ve Diğer kategorileri yer alıyor.

Pazarlama Ödülü, Sürdürülebilirlik, Başkan Özel Ödülü, Save Food (Gıdayı Koru) ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü’de yarışma kapsamında sahiplerini bulacak. Geçen sene düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları’nda dereceye girmiş ürünler ile www.worldstar.org adresinden başvuru yapılabiliyor.

2016 yılında WorldStar’a başvurmayan ürünlerin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi ise 6 Ekim.

WorldStar gibi uluslararası yarışmalar sayesinde katma değere odaklanan Türkiye ambalaj sanayinin küresel rekabette giderek daha fazla öne çıktığını hatırlatan Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, şunları söyledi: “Ar-Ge'ye ve inovasyona önem veren Türkiye Ambalaj Sanayicileri olarak sektörümüzü daha ileriye taşımak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Bunun neticesi olarak da ulusal ve uluslararası platformlarda başarılarımızı ödüllerle taçlandırıyoruz. Bu yıl ASD üyesi 11 şirketin ödül aldığı WorldStar’dan 2018 yılında da birçok ödül kazanacağımıza eminiz. Yarışmaya katılan şirketlerimize şimdiden başarılar diliyoruz.”

Bu yıl Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) üyesi 11 şirket, WorldStar 2017 Yarışması’ndan ödülle döndü. 35 ülkeden 194 ürünün katıldığı WorldStar 2017’de Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda ödül kazanan ürünler Türkiye’yi temsil etti.

WorldStar 2018 Takvimi Nedir?

 • Online Başvurunun Kapanış Tarihi: 6 Ekim 2017
 • Jüri Toplantısı Tarihi: 9 Kasım 2017
 • Ödül Töreni: 2 Mayıs 2018 / Queensland, Avustralya

WorldStar 2017 Yarışması'nda ödül alan şirket ve ambalajlar:

 1. Acemoğlu Gıda Sanayi - Sıcak Dolum PET Kavanoz
 2. Anadolu Cam Sanayi. - Kestane Doğal Kaynak Su Şişesi
 3. Camiş Ambalaj Sanayi - Paşabahçe Mix and Bake 2 pcs Set Ambalajı
 4. Elif Global - Elifhybr Hibrit Baskı Teknolojisi
 5. İspak Esnek Ambalaj - Kahve Kapsülü Alt Kapama ve Üst Folyo Ambalajı
 6. Mondi Tire Kutsan Kâğıt ve Ambalaj Sanayi - Queen Display
 7. Sarten Ambalaj - 200 ml'lik Peynir Kutusu
 8. Sarten Ambalaj - 250 gr'lık Kahve Kutusu
 9. Tariş Zeytin - Tariş Asırlık Natürel Sızma Zeytinyağı
 10. Teksan Teneke Kutu Amb. San. - Jack Daniels 70cl Teneke Kutu
 11. Twinsadhouse - 7stick

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor