Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
İMECE ile Girişimci Adaylarına Eğitim Verecek Gönüllüler Yetiştirilecek!

Habitat Derneği, İMECE Programı kapsamında Suriyeli girişimci adaylarına eğitim verecek eğitmenler yetiştirecek. 19 - 23 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası’nda verilecek eğitimde, 13 ilden gelen yaklaşık 60 gönüllü, finansal okuryazarlık ve bilgisayar okuryazarlığı konusunda uzmanlaşacak. Gönüllü eğitmenler ile Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Habitat Derneği’nin, Suriyeli mültecilerin ekonomiye kazandırılması için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile birlikte hayata geçirdiği İMECE Programı kapsamında, Suriyelilere finansal okuryazarlık ve bilgisayar okuryazarlığı eğitimi verecek eğitmenler yetiştirecek. 19 - 23 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşecek eğitime, 13 farklı ilden gelen yaklaşık 60 gönüllü katılacak. Eğitmen eğitimi ile birlikte İMECE Programı’nın daha geniş kitlelere ulaşıp, Suriyeli mültecilere mesleki ve beceri geliştirmede daha çok fayda sağlanması hedefleniyor.

Binlerce Kişiye Ulaşılacak

İMECE Programı’nın geniş kitlelere ulaşmasının önemine değinen Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “İMECE Programı’nın devamlılığını sağladığımız bu dönemde,programı daha da sürdürülebilir hale getirmek ve etki alanını daha da genişleterek, olabildiğince çok kişinin hayatına dokunmak amacıyla öncelikle eğitmenlerimizi eğitiyoruz. Her bir eğitmenimiz ilerleyen süreçte en az 100 Suriyeliye destek olacak. Böylelikle binlerce kişiye ulaşmış olacağız” açıklamasında bulundu.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız